اقدام عجیب گوگل در امتناع از حذف اپلیکیشن های مشکوک به ویروس

به گزارش کلیک-متخلفان نرم‌افزارها از ویروس‌های کامپیوتری به نام Wannacry سودجویی می‌کنند و از این طریق افراد را به دانلود نرم‌افزارهای مخرب جعلی سوق می‌دهند.

اقدام عجیب گوگل در امتناع از حذف اپلیکیشن های مشکوک به ویروس

به گزارش کلیک-متخلفان نرم‌افزارها از ویروس‌های کامپیوتری به نام Wannacry سودجویی می‌کنند و از این طریق افراد را به دانلود نرم‌افزارهای مخرب جعلی سوق می‌دهند.

گوگل از حذف تعدادی از برنامه های رایگان به منظور حفاظت تلفن های کاربران از ویروس WannaCry، که هفته گذشته ۴۰ بیمارستان NHS و ۳۰۰،۰۰۰ کامپیوتر در سراسر جهان مورد حمله‌ی ان قرار گرفته‌ بود،صرف نظر کرده‌است.

محققان امنیتی McAfee بیان کرده‌اند که برنامه‌ها انطور که به واسطه‌ی تبلیغات مورد توجه قرار گرفتند,کارکرد خوبی نداشتند اما در راستای تلاش برای نصب برنامه‌های دیگر هستند.

یک گروه هکر روسی هشدار داده‌است که در سال جاری یک میلیون دستگاه اندرویدی را با نرم‌افزارهای مخرب در صدها برنامه‌ی جعلی الوده خواهدکرد.

برنامه های anti ransomware بی فایده هستند، زیرا WannaCry در جهت نقص سیستم‌عامل های مایکروسافت عمل می کند و نمی تواند روی دستگاه های اندرویدی تاثیر بگذارد. یک برنامه تقلبی ادعا می کند: " از تلفن همراه Android خود محافظت کنید.

ارسال نظر