اشتراک گذاری وای فای در iOS 11 بدون نیاز به رمزعبور

سیستم عامل iOS 11 با شماری از ویژگی های جدید معرفی شد. امروز قرار است از یکی از ویژگی های خاص و منحصر به فرد سیستم عامل iOS 11 را معرفی کنیم.

اشتراک گذاری وای فای در iOS 11 بدون نیاز به رمزعبور

به گزارش کلیک، زمانی که مهمانی به خانه شما می آید و درخواست پسوورد و یا همان رمز عبور شبکه وای فای شما را می کند، ممکن است شما دستپاچه شوید و رمز عبور وای فای خود را فراموش کرده باشید و یا به دنبال پسوورد وای فای در همه جای منزل خود باشید. این ها همه از جمله مشکلاتی است که هر کاربری ممکن است با آنها مواجه شود مخصوصا کاربرانی که مودم اینترنت آنها توسط شخص دیگری تنظیم و پیکربندی شده است بیشتر از سایر کاربران با مشکل فراموشی و یا گم کردن رمز عبور شبکه وای فای می توانند مواجه شوند. ضمن اینکه اگر کاربری رمز عبور خود را پیچیده و سخت بدهد ممکن است این رمز عبور را جایی یاداشت نکرده باشد چرا که می داند همه دستگاه های موجود در خانه به شبکه وای فای متصل هستند و به همین جهت نیازی نیست که رمز عبور شبکه وای فای خود را در جایی یاداشت کند و آن را به یاد داشته باشد. با این وجود زمانی که یک مهمان ناخوانده به منزل شما می آید وضیعت چگونه است؟ ظاهرا کمپانی اپل در سیستم عامل جدید خود یعنی iOS 11 ویژگی منحصر به فردی را اضافه کرده است که از طریق آن می توان به راحتی شبکه وای فای و رمز عبور این شبکه را با دیگران به اشتراک گذاشت. این خبر خوشی برای بسیاری از دارندگان آیفون محسوب می شود.

طبق اطلاعاتی که وب‌سایت ۹to5mac منتشر کرده، سیستم عامل iOS 11 قابلیتی بسیار جالب برای به اشتراک گذاشتن رمز وای فای دارد؛ به گونه ای که دیگر نیاز نیست در اتاق خواب و زیر مبل به دنبال برگه‌ کاغذی باشید که رمز را روی آن نوشته‌اید.

نحوه‌ استفاده از این قابلیت هم در iOS 11 بسیار ساده است. اگر شما و دوست‌تان هر دو سیستم عامل iOS 11 داشته باشید و دوست شما بخواهد به وای فای شما متصل شود، شما پیغامی دریافت می‌کنید. این پیغام به شما می‌گوید که آیا اجازی دسترسی فلان دستگاه به شبکه وای فای را می دهید؟ تا به وای فای متصل شود؟ اگر این درخواست را تایید کنید، رمز وای فای به صورت خودکار برای دوست‌تان نوشته و او به وای فای متصل می‌شود.

برای استفاده از این قابلیت ویژه و خاص کمپانی اپل در iOS 11، هر دو دستگاه مجهز به iOS 11 باید در فاصله‌ای نزدیک از یکدیگر قرار گرفته باشند. یعنی این امکان وجود ندارد که از همسایه های دور و بر خود به صورت مداوم پیغام مربوط به اجازه دسترسی و اتصال به شبکه وای فای را دریافت کنید.

سیستم عامل iOS 11 در پاییز امسال به تمامی دستگاه های اپل خواهد آمد.

ارسال نظر