بازگشت آمازون به صحنه با گوشی یخی جدید

یک بار دیگر آمازون با محصول جدید خود که آن را “آیس” نامیده است به بازار گوشی‌های هوشمند باز خواهد گشت.

بازگشت آمازون به صحنه با گوشی یخی جدید

به گزارش کلیک، بعد از شکستی که کمپانی آمازون در سال ۲۰۱۴ برای تولید گوشی‌های هوشمند با fire phone متحمل شد، این شرکت با عرضه یک گوشی هوشمند جدید، بار دیگر اعتماد به نفس خود را بدست آورده و خبرها گویای وارد شدن این شرکت به بازار است.
از دلیل هایی که موجب تقویت بخشیدن و تداوم حضور کمپانی آمازون در فناوری‌های روز شده است، می توان به موفقیت شگفت انگیز بلندگوهای اسمارت اکو آمازون و ترکیب آن با الکسا اشاره کرد.
گزارش ها و شایعه‌ها بیان کننده این مطلب است که شرکت آمازون می‌خواهد با یک گوشی هوشمند جدید به نام "ICE" بار دیگر وارد عرصه این بازار شود.
یکی از دلایل شکست فایر فون، بهره گیری آمازون از یک نسخه پیچیده اندروید بود که سرویس گوگل موبایل را شامل نمی شود. به همین دلیل کاربران از امکاناتی نظیر گوگل پلی، جی‌میل و دیگر برنامه هایی که به صورت روزمره و بسیار پرکاربرد بودند، نمی‌توانستند از آن استفاده کنند. آمازون در بسیاری از تبلت‌های خود نیز از همین نسخه اندروید استفاده می‌کرد.
بر اساس شنیده‌ها و گزارش‌ها صفحه نمایش گوشی هوشمند جدید آمازون اندازه ی بین ۵٫۲ تا ۵٫۵ اینچ دارد. این گوشی هوشمند دارای ۲ گیگابایت رم و ۱۶ گیگابایت حافظه داخلی و سیستم عامل اندروید ۷٫۱٫۱ می باشد. از دیگر ویژگی‌های این گوشی جدید پردازنده نسبتا قوی ۴۳۵ اسنپدراگون و سی پی یو هشت هسته‌ای و Adreno 505 GPU را می توان نام برد.
جای شگفتی است که آمازون الکسا بر روی این دستگاه‌ها مشاهده نمی‌شود در صورتی که قبلا بر روی دستگاه‌های دیگر مانند HTC 11 حضور داشته است. به دلیل اینکه نرم افزار به کار رفته بر روی این گوشی آخرین نسخه نیست و به این موضوع معناست که الکسا می‌تواند قبل از پرده برداری از گوشی به آن افزوده شود.
آمازون برای نام گذاری گوشی جدیدش یعنی ICE دلیل مشخصی را اعلام نکرده است. بعد از شکست فایرفون، شرکت آمازون برای اینکه به مشتری‌هایش نشان دهد که این گوشی، همان مدل قبلی نیست، یک نام دیگر برای آن گوشی انتخاب کرده است.

ارسال نظر