ساخت هواپیمای تشریفاتی به سبک خودروهای لوکس ایتالیایی

کمپانی بزرگ ایرباس و شرکت خودروسازی پاگانی اعلام نمودند در یک همکاری مشترک قصد طراحی و ساخت کابین لوکس و متفاوتی را دارند. این جت شخصی که infinito نام دارد فازهای اولیه طراحی را پشت سر می گذارد.

ساخت هواپیمای تشریفاتی به سبک خودروهای لوکس ایتالیایی

کلیک-پاگانی یک شرکت خودروسازی ایتالیایی است که اقدام به ساخت خودروهای سوپر اسپرت می کند و سالانه تعداد محدودی خودرو روانه بازار می کند شاید مهم ویژگی این کمپانی که سبب همکاری آن ها با ایرباس شده تجربه پاگانی در تولید محصولات کامپوزیتی است. پاگانی با رعایت فلسفه ی کاری خود که ترکیب علم و هنر است دست به طراحی متفاوتی زده است و این ویژگی را می توان در سقف این پرنده که قابلیت نشان دادن تصاویر زنده از آسمان را دارد، دید.

در تصاویر مفهومی منتشر شده از این همکاری می توان فضایی لوکس و منحصر به فردی را مشاهده کرد. مجموعه LEDهایی برای نوردهی در تمامی ساعات شبانه روز و استفاده از چوب در طراحی کف کابین و روکش های چرمی مرغوب برای صندلی­ و مبلمان از دیگر ویژگی های این پروژه محسوب می شود. همچنین سالن کنفرانس و سالن نشیمن به وسیله ی شیشه ای که قابلیت مات شدن در زمان برگزاری جلسات را دارد از هم جدا می شود.

صندلی و مبلمان هواپیما از فیبر کربن و به صورت کاملا دست ساز ساخته شده است و به تزئینات فلزی مزین شده است. به گفته ی هوراسیو پاگانی در طراحی این کابین از مواد مرکب مانند کربوتیتانیوم بهره گرفته شده است که منحصرا برای این کمپانی خودروساز بوده است و تا به امروز در صنعت هوانوردی به کار گرفته نشده است و استفاده از آن در فضای بزگتری مانند یک جت شخصی شکوه آن را چند برابر می کند. این اقدام مشترک اولین همکاری ایرباس با یک شرکت خودروساز نبوده و پیش از نیز ایرباس برای ساخت بالگرد Sleek H160 با تیم طراحی پژو همکاری داشته است.

ارسال نظر