عرضه به روز رسانی داخلی ویندوز ۱۰، رایانه ها را مختل کرد

مایکروسافت بعد از عرضه عمومی نسخه‌ای نیمه کاره از ویندوز ۱۰ که تنها برای استفاده داخلی طراحی شده بود، مجبور به عذرخواهی از کاربران خود شد.

عرضه به روز رسانی داخلی ویندوز ۱۰، رایانه ها را مختل کرد

به گزارش کلیک، این نسخه از ویندوز ۱۰ که یک نسخه پیش نمایش داخلی یا Insider preview بود، تنها برای بررسی و رفع مشکلات توسط برنامه نویسان و توسعه دهندگان حرفه‌ای مایکروسافت طراحی شده است، اما یک اشتباه باعث شد عموم افراد بتوانند به این ویندوز نیمه کاره دسترسی یابند و آن را بر روی رایانه‌های خود نصب کنند.

نتیجه این اشتباه مهلک از کار افتادن تعداد زیادی از رایانه های کاربرانی بود که حالا برای روشن کردن سیستم‌های خود هم دچار مشکل شده بودند.

مایکروسافت هشدار داده که استفاده از این نسخه از ویندوز نه تنها کارآیی رایانه ها را پایین می آورد، بلکه ممکن است، آنها رابه طور کامل از کار بیندازد و لذا کاربران باید حتما ویندوز یاد شده را از روی رایانه‌های خود پاک کنند.

کاربران برای بازگشت به نسخه قبلی و باثبات ویندوز ۱۰ باید در بخش تنظیمات مسیر Settings > Update & security > Recovery را دنبال کنند.

این مشکل برای کاربران نسخه موبایل ویندوز ۱۰ شدیدتر است و در صورت نصب ویندوز یاد شده گوشی افراد به طور مکرر ری بوت یا راه اندازی مجدد می شود. تنها راه حل این مشکل استفاده از ابزار Windows Device Recovery یا فلاش کردن و پاکسازی کامل گوشی همراه است.

ارسال نظر