تماشا کنید؛ ساخت پرنده ای با قابلیت حرکت زیر آب

واژه ی UAV مخفف عبارت Unmanned aerial vehicle می باشد که به معنی وسیله ی نقلیه هوایی بدون سرنشین است اما در کنار این واؤه شاید UUV را نیز شنیده باشید این چند حرف مخفف عبارت Unmanned underwater vehicle است که آن را می توان وسیله زیرآبی بدون سرنشین معنا کرد.

تماشا کنید؛ ساخت پرنده ای با قابلیت حرکت زیر آب

به گزارش کلیک-در دنیای امروز که ربات ها در حال جانشینی انسان ها هستند روزانه شاهد ساخت ابزارها و ماشین هایی هستیم که کارایی بالایی دارند. شرکت SubMurres ویدئویی از ایده خود منتشر کرده است و اعلام کرده که قصد ساخت این وسیله را دارد. خیلی از استارتاپ ها برای تحقق آنچه که به عنوان ایده در سر دارند ابتدا پیش نمایشی از آن را برای عموم مردم به اشتراک میگذارند تا بتوانند نظر سرمایه گذاران را جذب کنند و کار را آسان تر پیش ببرند. شرکت SubMurres نیز با انتشار یک ویدئو اعلام کرده است که قصد ساخت وسیله ای را دارد که قابلیت پرواز، نشت روی آب و حرکت زیر آب را دارد.

این ربات مانند یک زیر دریایی از پریسکوپ برخوردار است تا دید کاملی از محیط اطراف خود چه در زیر آب است و چه در پرواز داشته باشد. به واسطه ی توانایی های این ربات، می توان از آن در صنعت نظامی و غیرنظامی استفاده کرد. این وسیله از ۴ موتور براشلس پر قدرت بهره می برد و موتورها بازوی متحرک دارند تا به هنگام زیر آب رفتن در جایگاه تعبیه شده خود قرار بگیرند همچنین دو موتور در بخش انتهایی وجود دارد تا در زیر آب برای تولید نیروی پیشران از آن بهره ببرد.

ربات SubMurres می تواند در صنعت های مختلفی از جمله فیلم سازی، صنعت اسباب بازی، حفاری زیر آبی و بسیاری از جاهای دیگر مورد استفاده قرار گیرد حال باید دید تا چه حد آن ها در عملی کردن طرح خود موفق خواهند بود.

ارسال نظر