ساخت سخت افزار قابل نصب بر روی دوربین های ۳۶۰ درجه توسط گوگل

آپلود کردن تصاویر ۳۶۰ درجه به خصوص آن هایی که از عبور و مرور خودرو ها در خیابان ها ثبت می شوند بر روی فضای اینترنت و پردازش آن ها کار سخت و دشواری است. اما گوگل اخیراً در حال کار بر روی سخت نوعی سخت افزار است که امکان آپلود ساده و آسان این تصاویر را در اختیار کاربران قرار می دهد.

ساخت سخت افزار قابل نصب بر روی دوربین های ۳۶۰ درجه توسط گوگل

به گزارش کلیک ، شاید یکی از سخت ترین کارها برای پردازش تصاویری که با استفاده از دوربین های تعبیه شده در خیابان ها حتی دوربین های ۳۶۰ درجه ثبت شده اند، آپلود کردن یا بار گذاری این تصاویر باشد. یکی از راه هایی که در حال حاضر برای استفاده از این تصاویر در فضای اینترنت استفاده می شود، ثبت تصاویر از نماهای با فاصله های مساوی است و سپس ایجاد نمای کروی شکل بر روی آن ها با استفاده از ابزارهای خاص است. اما سختی کار همچنان آپلود کردن این تصویر در فضای اینترنت است. اما گوگل در حال حاضر مشغول کار بر روی نوعی سخت افزار قابل تعبیه بر روی دوربین های ۳۶۰ تعبیه شده در خیابان است که نه تنها امکان ثبت تصاویر با استانداردهای سرویس google street view را ایجاد می کند بلکه این تصاویر ثبت شده به راحتی می توانند بر روی این سرویس قرار گیرند. در واقع این سخت افزار تعبیه شده بر روی دوربین ها به کاربر امکان آپلود مستقیم تصاویر را از دوربین بر بستر اینترنت با استفاده از سرویس street view را بدون نیاز به هر گونه پی سی و یا لپ تاپ می دهند. این دوربین ها مجهز به نوعی اپلیکیشن برای این منظور هستند. همچنین این سخت افزارها قادر به ثبت تصاویر با کیفیت از خودرو های در حال عبور از خیابان های مجهز به این نوع دوربین ها هستند. در این دوربین ها از تکنولوژی واقعیت مجازی به همراه ثبت تصاویر ۳۶۰ درجه و ابزار آپلود مستقیم بر روی سایت street view استفاده شده است.

در سال ۲۰۱۷ برندهای مختلف با مجوزهای گوناگون حدود ۲۰ نوع دوربین ۳۶۰ درجه را به بازار ارائه کرده اند که هر کدام از آن ها مزایا و معایبی داشته است. همان طور که گفته شد گوگل در حال طراحی سخت افزاری است که قابل نصب بر روی تمامی این دوربین ها باشد و همچنین امکان استفاده از اپلیکیشن آلود مستقیم تصویر نیز بر روی آن ها به خوبی جواب دهد.

همچنین این تصاویر برای کاربرانی که به موضوع واقعیت مجازی علاقه دارند نیز می تواند کمک کند. در واقع بسیاری از کاربران می توانند با استفاده از تصاویر ثبت شده از مناطق مختلف مانند کنار دریا در هر زمان احساس بودن در آن مکان را تجربه کنند. همان طور که گوگل اعلام کرده است این سخت افزار می تواند کاربردهای گوناگونی برای استفاده از تصاویر ۳۶۰ درجه را در اختیار کاربران قرار دهد.

ارسال نظر