قابلیت به اشتراک گذاری و پست عکس در نسخه مبتنی بر مرورگر موبایل اینستاگرام

کاربران نسخه مبتنی بر مرورگر موبایل شبکه اجتماعی اینستاگرام می توانند به راحتی تصاویر و عکس های خود را از این طریق نیز با دوستان خود به اشتراک بگذارند.

قابلیت به اشتراک گذاری و پست عکس در نسخه مبتنی بر مرورگر موبایل اینستاگرام

به گزارش کلیک ، در آخرین به روز رسانی نسخه مبتنی بر مرورگر شبکه اجتماعی اینستاگرام، کاربران می توانند تصاویر خود البته بدون امکان استفاده از فیلترهای ویرایش عکس اینستاگرام، از طریق مرورگر بارگذاری کرده و با دوستان خود به اشتراک بگذارند. تا پیش از این کاربران این شبکه اجتماعی در صورت استفاده از آن از طریق مرورگر قادر به آپلود کردن و به اشتراک گذاری تصاویر نبودند و تنها می توانستند تایم لاین، تصاویر به اشتراک گذاشته شده از طرف دوستان خود و مدیریت حساب کاربری خود را از طریق مرورگر ببینند و انجام دهند. در واقع کاربران برای دسترسی به امکان به اشتراک گذاری تصاویر، باید از اپلیکیشن این شبکه اجتماعی استفاده می کردند. اما با توجه به تمام تغییرات اعمال شده کاربران می توانند با مراجعه به وب سایت اینستاگرام از طریق مرورگر تلفن هوشمند خود به راحتی تصاویر خود را آپلود رده و با دوستان خود به اشتراک بگذارند.

البته این تمام ماجرا نیست. از آن جایی که آی پد به عنوان یک دستگاه موبایل شناخته می شود بنابراین کاربران می توانند از طریق مرورگر تبلت اپل که همان آی پد است، تصاویر خود را نیز در این شبکه اجتماعی به اشتراک بگذارند. در واقع کاربران دیگر نیازی به استفاده از آیفون به جای آی پد برای به اشتراک گذاری تصویر در حساب کاربری اینستاگرام خود از طریق مرورگر ندارند و مستقیماً می توانند این کار را از طریق مرورگر نصب شده بر روی آی پد نیز انجام دهند.

هر چند این قابلیت برای کاربران بسیار جذاب و خاص است اما باید به چند نکته توجه کرد. مهم ترین نکته این است که در صورتی که کاربر بخواهد از طریق مرورگر موبایل تصویری را در شبکه اجتماعی اینستاگرام آپلود کرده و با دوستان خود به اشتراک بگذارد، امکان استفاده از فیلترهای ویرایش عکس منحصر به فرد اینستاگرام را ندارند. دومین نکته این است که امکان مشاهده استوری دوستان از طریق مرورگر موبایل برای کاربران فراهم نیست و همچنین کاربران امکان ارسال پیام برای دوستان خود از طریق شبکه اجتماعی اینستاگرام بر روی مرورگر موبایل را ندارند. در واقع این دو قابلیت آخر یعنی مشاهده استوری دوستان و همچنین ارسال پیام برای دوستان تنها از طریق اپلیکیشن رسمی برای کاربران در دسترس اند.

اما قابلیت دیگری که کاربران برای دسترسی به آن حتماً باید از اپلیکیشن رسمی اینستاگرام استفاده نمایند امکان به اشتراک گذاری ویدیو ها است. هر چند گفته می شود در آینده نزدیک این قابلیت نیز به نسخه تحت مرورگر موبایل این شبکه اجتماعی افزوده خواهد شد.

تصویر متن 1

در واقع اینستاگرام هدف از افزودن قابلیت به اشتراک گذاری تصویر از طریق وب سایت و مرورگر را تنها افزایش امکان دسترسی به این شبکه اجتماعی برای تمام کاربران در سراسر دنیا بیان کرده است. به عقیده بسیاری از کارشناسان این حرکت اینستاگرام حرکتی بسیار خوب و قابل تقدیر بوده است. در واقع افرادی که به هر دلیل مثلاً کمبود فضا بر روی حافظه گوشی و غیره قادر به نصب اپلیکیشن رسمی اینستاگرام نیستند می توانند به راحتی وارد دنیای شبکه اجتماعی اینستاگرام شده و تصاویر خود را با دوستان خود به اشتراک بگذارند. اما باید دید آیا اینستاگرام تمایلی به افزودن سایر قابلیت های به نسخه مبتنی بر مرورگر موبایل این شبکه اجتماعی دارد یا نه. اما توصیه می کنیم برای مشاهده قابلیت های جدید افزوده شده به نسخه مبتنی بر مرورگر اینستاگرام حتما به وب سایت این شبکه اجتماعی سر بزنید.

ارسال نظر