حجم عکس های آیفون 14 چقدر فضای گوشی را اشغال می کند؟

براساس کدهای موجود در نسخه 16 سیستم عامل IOS که توسط وبسایت MacRumors کشف و منتشر شده است، عکس‌های 48 مگاپیکسلی ProRAW که توسط دوربین اصلی آیفون 14 پرو گرفته می‌شوند، تقریبا 75 مگابایت حجم خواهند شد که سه برابر بیشتر از عکس‌های گرفته شده با سنسور 12 مگاپیکسلی است.

حجم عکس های آیفون 14 چقدر فضای گوشی را اشغال می کند؟

آیفون 14 پرو و 14 پرو مکس اپل که دو روز پیش رونمایی شدند، تغییراتی را در خود دیده‌اند که یکی از آن‌ها مربوط به سنسور جدید 48 مگاپیکسلی خواهند بود. براساس گزارش‌های منتشر شده، به نظر می‌رسد که عکس‌های گرفته شده با سنسور جدید اپل حجم بسیار بالایی خواهند داشت که میزان قابل توجهی از حافظه را اشغال خواهد کرد.

در ویدیویی که توسط Sara Dietschy یکی از یوتیوبرهای معروف حوزه تکنولوژی منتشر شده است، پس از مراسم Far Out عکسی را با سنسور 48 مگاپیکسلی منتشر کرد که در برنامه Photo دستگاه با حجم 80.4 مگابایت و وضوح 8064 در 6048 مشاهده می‌شود.

حجم بسیار بالایی تصاویر به ثبت رسیده ProRAW منطقی به نظر می‌رسد، اما برای مشتریانی که قصد خرید آیفون 14 پرو و 14 پرو مکس دارند، حافظه می‌تواند یک مسئله مهم باشد تا یک گزینه با فضای ذخیره‌سازی درستی را انتخاب کنند. آیفون ‌14 پر‌و و 14 ‌پرو مکس در گزینه‌هایی با فضای ذخیره‌سازی 128 گیگابایتی، 256 گیگابایتی، 512 گیگابایتی و 1 ترابایتی به فروش می‌رسد.

سنسور جدید 48 مگاپیکسلی می‌تواند عکس‌های ProRAW با جزئیاتی را ثبت کند و همچنین با وجود پشتیبانی از مدل یادگیری ماشینی جدید، تصاویر واضح‌تر و با نویز کمتری را ارائه می‌کند. آیفون ‌14 پرو و 14‌ پرو مکس دارای یک سنسور جدید چهار پیکسلی هستند که می‌تواند چهار پیکسل را در یک مورد ادغام کند تا عکس‌های 12 مگاپیکسلی واضح‌تر و روشن‌تری ارائه کند.

ارسال نظر