نخستین گوشی رول‌شدنی سامسونگ چگونه خواهد بود؟

پتنت جدید سامسونگ نشان می‌دهد که این شرکت سخت در تلاش است نخستین گوشی رول شدنی خود را هر چه سریع‌تر به بازار بفرستد.

نخستین گوشی رول‌شدنی سامسونگ چگونه خواهد بود؟

پتنت گوشی رول شدنی سامسونگ

خبر ساخت یک گوشی هوشمند رول شدنی توسط سامسونگ مدت‌هاست که در فضای مجازی دست به دست می‌شود. اخیرا وب‌سایت LetsGoDigital تصویری را منتشر کرده که متعلق به این محصول است و ما را تا حدی با مکانیزم آن آشنا می‌کند.

نمایشگر گوشی درست مانند اوپو ایکس 2021 به سمت بیرون باز شده و اندازه آن 40 تا 50 درصد افزایش می‌یابد. ظاهرا سامسونگ قصد دارد با استفاده از غشای حامل الاستیکی (مرتجع) و سیستم لولا با اتصالات، از بروز هر گونه شکستگی هنگام باز و بسته شدن نمایشگر جلوگیری کند. همان‌طور که در تصویر زیر می‌بینید، در حالت بسته بخشی از نمایشگر روی پنل پشتی قرار می‌گیرد.

کاربران قادر خواهند بود تنها با فشردن یک کلید، نمایشگر را باز و بسته کنند. این قابلیت احتمالا به همان کلید پاور که در بالای دستگاه تعبیه شده، اضافه می‌شود. وجود حسگر اثرانگشت درون نمایشگری، سنسور دوربین زیر صفحه‌ای و سیستم دوربین سه‌گانه نیز از جمله ویژگی‌هایی است که در پتنت فوق به آن‌ها اشاره شده است.

گوشی رول شدنی سامسونگ فعلا با نام زد اسلاید و زد رول شناخته می‌شود. با این حال هنوز معلوم نیست که این محصول دقیقا چه وقت راه خود را به سمت بازار جهانی باز می‌کند. حتی ممکن است زد رول هیچ‌گاه به مرحله تولید نرسد و در حد همان پتنت باقی بماند. باید دید سامسونگ در کنار معرفی گوشی‌های انعطاف‌پذیر خود در رویداد آنپکد 2021 ، اشاره کوچکی به گوشی رول شونده می‌کند یا خیر.

ارسال نظر