آغاز انتخاب رشته دانش آموزان به صورت غیرحضوری از امروز

رسانه کلیک - انتخاب رشته دانش آموزان به صورت غیرحضوری از امروز آغاز می‌شود. به گفته معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش، یک میلیون دانش‌آموز پایه نهم از ۱۵ تیر می‌توانند بدون نیاز به حضور در مدرسه، به صورت غیرحضوری رشته تحصیلی خود را انتخاب کنند.

آغاز انتخاب رشته دانش آموزان به صورت غیرحضوری از امروز

علیرضا کاظمی گفت: «ظرفیت مدارس و مناطق آموزش و پرورش برای هر رشته تحصیلی مشخص و در سامانه pada.medu.ir بارگذاری شده است. برای انتخاب رشته هر دانش‌آموز ۱۰۰ نمره در نظر گرفته شده که با توجه به نظر معلم، مشاور مدرسه و نظر دانش‌آموزان و اولیای آن‌ها اعمال شده است.»

وی افزود: «میانگین نمرات دروس ریاضی و تجربی برای انتخاب رشته دانش آموزان متقاضی رشته ریاضی فیزیک، باید به ترتیب حداقل ۱۴ و ۱۳ و برای متقاضیان رشته علوم تجربی به ترتیب حداقل ۱۳ و ۱۴ باشد.»

کاظمی توضیح داد: «دانش‌آموزان متقاضی رشته‌های ادبیات و علوم انسانی، علوم تجربی و فنی و حرفه‌ای به دو اولویت «الف» و «ب» تقسیم‌بندی شدند که گروه «الف» در اولویت ثبت‌نام هستند.»

وی تأکید کرد: «دانش آموزانی که در اولویت «ب» قرار دارند، به شرط خالی بودن ظرفیت مدرسه در رشته مورد نظر، می‌توانند ثبت‌نام کنند.»

شرط خرید اینترنتی کتاب‌های درسی برای دانش‌آموزان پایه دهم، ثبت اطلاعات و انتخاب رشته دانش آموزان در سامانه پادا و تأیید آن از طرف مدیر مدرسه است.

سامانه پادا چیست؟

سامانه پادا با محوریت مشاهده کارنامه دانش‌آموزان به صورت اینترنتی در تمام پایه‌های تحصیلی راه‌اندازی شده است. البته قرار است با تکمیل اطلاعات، کلیه سوابق تحصیلی هر دانش‌آموز در این سامانه قابل دسترس باشد.

ورود به این سامانه از طریق اطلاعات ثبت شده دانش‌آموزان در سایت سیدا (سامانه ثبت نمرات دانش‌آموزی) امکان‌پذیر است. رمز عبور و نام کاربری مورد نیاز برای ورود به سایت پادا باید از طریق سامانه سیدا صادر شود و از سوی مدیران مدارس در اختیار دانش‌آموزان قرار بگیرد.

ارسال نظر