برزیل خواستار افزودن آداپتور در بسته بندی سری آیفون 12 شد

رسانه کلیک - سازمان حمایت از مصرف کننده برزیل، اپل را وادار کرده تا جهت فروش سری آیفون 12 در این کشور، آداپتور و سایر لوام جانبی ضروری را نیز در بسته بندی ها لحاظ کند.

برزیل خواستار افزودن آداپتور در بسته بندی سری آیفون 12 شد

همانطور که می دانید کمپانی اپل این بار تصمیم گرفته تا هیچ یک از لوازم جانبی مورد انتظار را در بسته بندی سری آیفون 12 جاسازی نکند. با این حال به نظر می رسد که قوانین محلی برخی کشورها از جمله برزیل، شرکت کوپرتینویی را وادار کرده تا رویه خود را تغییر دهد.

اپل پیش از این مجبور شده بود تا طبق قوانین محلی کشور فرانسه، سری آیفون 12 را به همراه ایرپاد عرضه کند. حال برزیل نیز اپل را وادار کرده تا گوشی های جدید خود را به همراه لوازم جانبی مورد نیاز به این کشور بفرستد. به گزارش 9To5Mac، در رسانه های خبری محلی آمده که سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان طی اعلامیه ای از اپل خواسته تا دلایل خود مبنی بر حذف آدابتور از بسته بندی ها را شرح دهد.

این سازمان همچنین از شرکت خواسته تا ثابت کند حذف شارژر از بسته بندی آیفون 12 واقعا به سود مشتریان و محیط زیست است. اپل نیز با تاکید بر استدلال های پیشین خود، گفته که عمده کاربران در حال حاضر شارژر سازگار با محصولات را دارند و لذا حذف این قطعه از بسته بندی ها می تواند جلوی انتشار کربن بیشتر به محیط را بگیرد.

اما اینطور که پیداست پاسخ اپل چندان مورد قبول آژانس برزیلی قرار نگرفته است. طبق ادعای سازمان، آداپتور برق به عنوان یک وسیله ضروری باید در بسته بندی وجود داشته باشد؛ در غیر این صورت ارسال آیفون 12 به این کشور، قوانین مبنی بر دفاع از مصرف کننده را نقض می کند.

طبق گفته های آژانس برزیلی، کمپانی اپل به هیچ وجه نتوانسته شواهد کافی دال بر ادعای خود را ارائه دهد (حذف شارژر از بست بندی به سبب کمک به حفظ محیط زیست). علاوه بر این، اپل هیچ ضمانتی را برای پشتیبانی فنی از شارژرهای جانبی خریداری شده توسط کاربران، فراهم نمی آورد. کمپانی کوپرتینویی تا فردا مهلت دارد تا پاسخ قانع کننده ای را به آژانس برزیلی بدهد، در غیر این صورت از سوی این کشور مجازات خواهد شد. با اینکه چنین تصمیمی مختص به ایالت سائوپائولو است، اما وزیر امور مصرف کننده های ملی برزیل قصد دارد تا این موضوع را در سطح جهانی مطرح کرده و اپل را مجبور کند تا آیفون های خود را به همراه شارژر به فروش برساند.

ارسال نظر