پتنت جدید مایکروسافت به نمایشگر لمسی سرفیس پن اشاره می کند

رسانه کلیک - اطلاعات پتنت جدید مایکروسافت به اینترنت راه پیدا کرد. بر اساس این پتنت، کارایی قلم محبوب Surface Pen افزایش پیدا می کند.

پتنت جدید مایکروسافت به نمایشگر لمسی سرفیس پن اشاره می کند

تبلت های سرفیس پرو و سرفیس گو مایکروسافت از قلم سرفیس پن پشتیبانی می کنند ( سرفیس پرو 6 مایکروسافت معرفی شد؛ استفاده از پردازنده های نسل هشتم اینتل ). به تازگی اطلاعات پتنت جدید مایکروسافت در اختیار رسانه ها قرار گرفته که از افزایش کارایی سرفیس پن خبر می دهد.

این پتنت دارای عنوان «Dynamic Interaction Adaptation of a Digital Inking Device» بوده و در دسامبر 2017 به ثبت رسیده است.

بر اساس این پتنت، قلم Surface Pen به یک استاتوس بار مجهز می شود که اطلاعاتی را در اختیار کاربران قرار می دهد. این نمایشگر لمسی به کاربر اجازه می دهد تا ضخامت قلم را انتحاب کند. علاوه بر ضخامت، امکان تغییر رنگ نیز توسط آن وجود دارد.

این نمایشگر علاوه بر امکان تغییر وضعیت قلم، نوتیفیکیشن ها را نیز به نمایش می گذارد. به نظر می رسد سمت دیگر این قلم می تواند میزان باتری باقی مانده آن را به نمایش بگذارد.

بر اساس اطلاعاتی که از این پتنت در اختیار رسانه ها قرار گرفته، اطلاعات روی نمایشگر سرفیس پن بر اساس نحوه نگهداری آن توسط کاربر، زاویه و فاصله آن از دستگاه تغییر می کند. به نظر می رسد این نمایشگر از ژست های حرکتی نیز پشتیبانی می کند.

شرکت های مختلف سالیانه چندین پتنت را به ثبت می رسانند؛ با این حال تنها تعداد کمی از آن ها وارد دنیای واقعی می شوند. در این میان برخی از آن ها برای تجاری شدن به چندین سال زمان نیاز دارند، در حقیقت یک ایده خام اولیه باید تبدیل به ایده ای کاربردی شود.

با توجه به محبوبیت بالای قلم سرفیس پن و همچنین فروش بالای تبلت های سری سرفیس مایکروسافت، انتظار می رود در آینده نزدیک این شرکت از پتنت جدید خود استفاده کند.

ارسال نظر