سرعت قطار سریع السیر مگلو در چین به ۶۰۰ کیلومتر بر ساعت می رسد!

رسانه کلیک – یک شرکت معتبر چینی موفق به ساخت قطار سریع السیر مگلو شده که می تواند مسافران را با سرعت ۶۰۰ کیلومتر بر ساعت جا‌به‌جا کند.

سرعت قطار سریع السیر مگلو در چین به ۶۰۰ کیلومتر بر ساعت می رسد!

قطارهای مگلو گونه ای سریع از قطارها هستند که به طور شناور در فاصله کمی از ریل قرار گرفته و برای حرکت از نیروی الکترومغناطیسی بهره می گیرند. کاربرد این قطارها اخیرا در کشورهای پیشرفته ای همچون آلمان، ژاپن و چین رواج بسیاری یافته است. اکنون نیز یکی از شرکت های چینی به نام CRRC، موفق به ساخت نمونه اولیه از قطار سریع السیر مگلو شده که می تواند مسافران را با سرعت 373 مایل بر ساعت، معادل با ۶۰۰ کیلومتر بر ساعت جا‌به‌جا کند.

بر اساس گفته های دینگ سانسن، معاون رئیس کل شرکت CRRN در مصاحبه با CNN ، قطار سریع السیر مگلو دارای سرعت منحصر به‌فرد و بالایی خواهد بود. برای مثال، مدت زمان لازم برای سفر از پکن تا شانگهای، از طریق هواپیما و قطارهای سریع السیر معمولی به ترتیب برابر با ۴.۵ و ۵.۵ ساعت است. در حالی که قطارهای پر سرعت مگلو می توانند چنین مسافتی را تنها در عرض ۳.۵ ساعت طی کنند.

ساخت آزمایشی قطار سریع السیر مگلو از سه سال پیش آغاز شده است. تیم تحقیقات و توسعه دینگ بر این باور هستند که یک قطار قدرتمند با سرعت نور را به وجود آورده اند و قرار است از بدنه این قطار، برای ۵ قطار آزمایشی بعدی استفاده کنند. یک شرکت وابسته به CRRN به نام کاندائو سیفانگ، به منظور کمک به پیشبرد کار، عملیات ساخت مراکز آزمایشی و تولید مگلو تا آخر سال ۲۰۱۹ را بر عهده گرفته است.

چین با ساخت این نمونه آزمایشی، مسیر خود را برای ورود به عرصه رقابت تولید قطارهای پرسرعت هموار کرده است. نسل جدید قطارهای فشنگی ژاپنی که احتمالا در دهه آتی راه اندازی می شوند، سرعتی برابر با ۴۰۰ کیلومتر بر ساعت خواهند داشت ( سرعت قطار Alfa-X به 400 کیلومتر بر ساعت می رسد ).

ارسال نظر