هشدار جدی در مورد خطر ایرتگ اپل برای کودکان

رسانه کلیک - به تازگی کمیسیون بازرگانی کشور استرالیا اعلام کرده است با توجه به خطر ایرتگ اپل برای کودکان این گجت‌های کوچک نباید در دسترس افراد کم سن قرارگیرد. 

هشدار جدی در مورد خطر ایرتگ اپل برای کودکان

به تازگی کمیسیون رقابت و مصرف‌کنندگان استرالیا گزارشی مبنی بر خطر ایرتگ اپل برای کودکان منتشر کرده و به والدین هشدار داده است تا گجت‌های کوچک جدید اپل را از فرزندان خود دور کنند. این سازمان هم‌چنین درباره عواقب در دسترس قرار دادن این دستگاه کوچک برای بچه‌ها ابراز نگرانی کرده و افزوده است: «محفظه باتری ایرتگ‌ها برای خردسالان قابل دسترسی بوده و آنها می‌توانند به راحتی باتری لیتیومی این دستگاه‌های هوشمند را جدا کنند.»

بعلاوه، مدیران این سازمان اعلام کرده‌اند که درب محفظه باتری ایرتگ‌ها همیشه بطور کامل بسته نمی‌شود و صدایی که هنگام بسته شدن درب آنها پخش می‌شود گاهی اوقات بدون مطمئن شدن از بسته شدن کامل درب، خیال کاربر را راحت می‌کند.

این سازمان در مورد ایرتگ‌های اپل خاطر نشان کرده است: «ما همچنان نگران بسته‌بندی بیرونی محصول هستیم که هیچگونه هشداری در مورد خطرات باتری‌های لیتیومی روی آن درج نشده است. این مسئله نگرانی‌های اساسی ما را در مورد دسترسی کودکان به باتری‌های این دستگاه چند برابر می‌کند.»

به ادعای اپل ایرتگ‌های این شرکت به منظور استفاده راحت و طولانی مدت، از مکانیزم باتری قابل تعویض استفاده می‌کنند و ما همواره در تلاشیم تا با بررسی خطرات احتمالی، نگرانی‌های کاربران در هنگام استفاده از گجت جدید خود را به حداقل برسانیم.

در واقع خطری که می‌تواند کودکان ۵ سال به پایین را در مورد این گجت کاربردی تحدید کند، امکان جویدن و بلعیدن آنها توسط بچه است. زیرا در صورت وقوع این حادثه و خارج شدن باتری از محفظه خود، این باتری‌ها می‌توانند در حلق کودک گیر کرده و تاثیرات شیمیایی بسیاری خطرناکی را روی فرد بگذارند که منجر به مرگ و آسیب‌های شدید فوری می‌شوند.

ارسال نظر