ایتالیا: فیسبوک درباره عینک هوشمند شفاف سازی کند

به درخواست سازمان حفاظت از داده‌های ایتالیا فیسبوک باید درباره عینک هوشمند جدیدش برای بررسی همخوانی آن با قوانین حریم خصوصی شفاف سازی کند 

ایتالیا: فیسبوک درباره عینک هوشمند شفاف سازی کند

به نقل از رویترز سازمان حفاظت از داده ایتالیا از فیس بوک می‌خواهد درباره عینک هوشمندی که به تازگی عرضه کرده است، شفاف سازی کند.

فیس بوک با همکاری شرکت ری بن عینک هوشمندی را ابداع کرده که به کاربران اجازه می‌دهد به موسیقی گوش کنند، تماس‌های تلفنی را پاسخ دهند یا عکس و ویدئوی کوتاه ثبت و آن را به وسیله یک اپ مخصوص در سرویس‌های فیس بوک به اشتراک بگذارند.

جالب است تماشا کنید: تجربه حضور در اتاق کار مجازی فیسبوک با هدست و عینک مخصوص

سازمان حفاظت از اطلاعات ایرلند بر فعالیت‌های فیس بوک در اتحادیه اروپا نظارت می‌کند. در همین راستا سازمان گارانته (Garante) ایتالیا که وظیفه حفاظت از داده‌ها در این کشور را برعهده دارد، مذاکراتی با کمیسیونی حفاظت از اطلاعات ایرلند انجام داده تا از فیس بوک درباره محصول جدید توضیحاتی بخواهد.

سازمان حفاظت از داده ایتالیا می‌خواهد از اقدامات فیس بوک برای حفاظت مردم و به خصوص کودکانی که فیلمبرداری می‌شوند، سیستم‌هایی که برای جمع آوری داده‌ها به طور ناشناس به کار می‌روند و همچنین ویژگی‌هایی مانند دستیار صوتی متصل به عینک، مطلع شود.

سخنگوی فیس بوک در بیانیه‌ای در این باره می‌گوید: «می‌دانیم که مردم سوالات زیادی درباره فناوری‌های تازه دارند، بنابراین قبل از عرضه عینک با سازمان حفاظت از اطلاعات ایرلند همکاری‌هایی در زمینه اشتراک گذاری اقدامات انجام شده برای حفظ حریم خصوصی در طراحی محصول و قابلیت‌های آن انجام دادیم.»

وی اضافه کرد: «ما پاسخگوی سئوالات سازمان حفاظت از داده ایتالیا و آماده همکاری با رگولاتورهای دیگر در سراسر اروپا هستیم.»

حتما ببینید: افشای تصاویر عینک هوشمند ری بن و فیس بوک با فریم‌های کلاسیک

منبع: مهر

ارسال نظر