علاقمندی آلکاتل به همکاری با اپراتورهای ایران

نوکیا از یک‌سال پیش با همراه اول و ایرانسل همکاری دارد و اخیراً که نوکیا شرکت آلکاتل را خریداری کرده آلکاتل نیز علاقه‌مند به همکاری با شرکت‌های ایرانی است. 

علاقمندی آلکاتل به همکاری با اپراتورهای ایران

به گزارش کلیک، محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با هیأتی اعزامی از کشور فنلاند به منظور هماهنگی برای سفر رئیس‌جمهور فنلاند به ایران دیدار کرد. فردا قرار است چهار سند همکاری بین ایران و فنلاند در جریان سفر رئیس‌جمهور فنلاند به ایران امضا شود.

در این دیدار، پس از معرفی شرکت‌های حاضر آمادگی اپراتورهای تلفن همراه اول، ایرانسل و رایتل و شرکت‌های شاتل و مبین برای همکاری با شرکت‌های فنلاندی اعلام شد.

همچنین در این دیدار اعلام شد که نوکیا از یک‌سال پیش با همراه اول و ایرانسل همکاری دارد و اخیراً که نوکیا شرکت آلکاتل را خریداری کرده آلکاتل نیز علاقه‌مند به همکاری با شرکت‌های ایرانی است.

وزیر ارتباطات نیز در این دیدار با اشاره به خریداری آلکاتل از سوی نوکیا گفت:‌ با این اقدام فعالیت نوکیا برای همکاری جامع‌تر خواهد شد و سندی که فردا درباره آی‌سی‌تی بین دو کشور به امضا می‌رسد، در توسعه بیشتر روابط بخش خصوصی میان ایران و فنلاند مؤثر خواهد بود.

واعظی تأکید کرد: مذاکرات انجام شده بین شرکت‌های ایرانی و فنلاندی بدون روابط بانکی امکان‌پذیر نیست، اگرچه بر آن اصرار نداریم، زیرا در این برهه زمانی شرکت‌های ایرانی با پیشنهادات بسیاری روبه‌رو هستند و همکارانی را انتخاب می‌کنند که بیشتر خواسته‌هایشان را برآورده کنند.

ارسال نظر