برگزاری ۷۰ مانور سایبری در ۳۰ منطقه مخابراتی

رعایت اصول پدافند غیرعامل، تضمین کننده امنیت و پایداری شبکه مخابراتی کشور است و در همین راستا در هفته پدافند غیرعامل که از دوم تا هشتم آبان ماه در سراسر کشور در جریان است، مانور تخصصی سایبری برگزار خواهد شد.

برگزاری ۷۰ مانور سایبری در ۳۰ منطقه مخابراتی

به گزارش کلیک، شرکت مخابرات ایران این موضوع را اعلام کرده که براین اساس کمیته راهبردی پدافند غیرعامل شرکت مخابرات ایران، دفاع سایبری ، پدافند سایبری، ارتقاء پایداری و امنیت و مصون سازی زیرساخت‌ها را در دست پیگیری دارد. از این رو قرار است در ۳۰ مخابرات منطقه‌ای و ۲ شرکت اصلی( ارتباطات سیار و مخابرات منطقه تهران) بیش از ۶۰ الی ۷۰ مانور و رزمایش تخصصی برگزار شود که اکثریت این مانورها در سطح ملی است.

معرفی دستاورد های تخصصی پدافند غیرعامل، ایجاد تحرک و انگیزه در سازمان‌ها، نهادها و شرکت‌ها در مورد پدافند غیرعامل، ایجاد زمینه مشارکت فکری در پاسخگویی به نیازهای تخصصی پدافند غیرعامل، زمینه سازی برای تحقق تدابیر و رهنمودهای مقام معظم رهبری درخصوص پدافند غیرعامل از جمله اهداف برگزاری این هفته است.

در موضوع پدافند سایبری، با توجه به آسیب پذیری‌های موجود در فضای سایبری و پیچیدگی روزافزون و رو به ازدیاد سامانه‌های مبتنی بر فناوری اطلاعات و همچنین، ارتقاء پایداری و امنیت و مصون‌سازی زیرساخت‌ها، دبیرخانه کمیته راهبردی مخابرات، در تمامی مراکز مخابراتی و مناطق، مرکز پدافند سایبری ایجاد کرده است.

ارسال نظر