اپراتور سوم خبر داد، صرفه‌جویی پنج میلیون یورویی با شبکه توزیع محتوای داخلی

اپراتور سوم ارتباطی کشور از صرفه جویی ۵میلیون یورویی با راه‌اندازی شبکه توزیع محتوا توسط این اپراتور خبر داد.

اپراتور سوم خبر داد، صرفه‌جویی پنج میلیون یورویی با شبکه توزیع محتوای داخلی

به گزارش کلیک، سیدمجید صدری، مدیرعامل اپراتور سوم گفت: اپراتور سوم تلفن همراه برای تامین زیر ساخت مورد نیاز خود در زمینه محتوا از پتانسیل بومی و شرکت دانش بنیان یکی از دانشگاه‌های تراز اول کشور استفاده کرده است.

صدری افزود: بدین ترتیب استفاده از شرکت خارجی که هزینه‌ای برابر ۵ میلیون یورو برای تامین محتوای چند رسانه‌ای فیلم، کلیپ، سریال و کانال‌های تلویزیونی به شرکت تحمیل می‌کرد حذف شده است.

وی اظهار داشت: پیش از این سیستم مورد نیاز در کشور موجود نبود و این شرکت دانش بنیان با حمایت رایتل برای اولین بار در کشور نسبت به طراحی و ساخت آن اقدام کرده و موفق شد و از این پس می‌توان با استفاده از سیستم داخلی برای توزیع محتوا استفاده کرد.

مدیرعامل رایتل افزود: اپراتور سوم در حال حاضر برخی پورتال‌ها را با استفاده از بستر این شبکه راه‌اندازی تجاری کرده است و نصب و راه‌اندازی این سامانه به شرکت‌های تولیدکننده محتوا همانند شرکت‌ها و سازمان‌های فعال در زمینه تولید محتواهای چندرسانه‌ای، سریال و یا فیلم‌های سینمایی کمک می‌کند تا محتواهای چندرسانه‌ای و فرهنگی خود را با استفاده از شبکه رایتل در معرض استفاده از عموم مشترکین این اپراتور قرار دهند و فضای کسب و کار جدیدی شکل بگیرد.

ارسال نظر