برگزاری اجلاس توسعه دهندگان وب فارسی در آذرماه

اجلاس توسعه دهندگان وب فارسی ۲۲ آذر در مرکز همایش‌های وزارت ارتباطات با شرکت فعالان وب و توسعه دهندگان فضای مجازی از سراسر ایران، توسط کانون توسعه دهندگان فضای مجازی برگزار می شود.

برگزاری اجلاس توسعه دهندگان وب فارسی در آذرماه

به گزارش کلیک، حمیدرضا همتی، رئیس کانون توسعه دهندگان فضای مجازی گفت: با گسترش روزافزون استفاده از فناوری در کشورمان و اقبال حداکثری افراد جامعه به فضای مجازی، در سال‌های اخیر شاهد پیشرفت‌های چشمگیر و اتفاقات فراتر از انتظار در این حوزه توسط فعالان عموماً جوان این عرصه بودیم که در همین راستا حمایت‌های مالی و معنوی متعددی نیز توسط سرمایه‌گذاران این عرصه، صورت پذیرفته است.
همتی توضیح داد: اما پر واضح است که پیشرفت این عرصه با کمک و حمایت‌های همه جانبه سازمان های دولتی و دولت‌مردان و فعالان حوزه‌های مرتبط در بخش‌های دولتی شتاب گرفته و فعالان جوان این عرصه فرصت ارائه ایده‌های ناب خود را بهتر خواهند یافت و متعاقبا حمایت‌های بهتری از این افراد صورت خواهد گرفت.
رئیس کانون توسعه دهندگان فضای مجازی افزود: این موضوع یعنی ارتباط دولت با فضای فعلی وب فارسی و جوانان این عرصه هرگز ارتباطی نزدیک و دوستانه و به دور از تکلف و مشکلات خود نبوده است و همین موضوع سبب شده افراد فعال در حوزه‌های وب و فضای مجازی علاقه کم و ناچیزی نسبت به ایجاد نتورک و ارتباط با این بخش پیدا کنند.
وی با اشاره به برگزاری بیش از ۳۰ رویداد موفق در حوزه‌های فناوری اطلاعات، فضای مجازی و کسب و کارهای اینترنتی توسط کانون توسعه دهندگان فضای مجازی تاکید کرد: ما در اجلاس توسعه دهندگان وب فارسی که مستقیما با حمایت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات ناجا (فتا) صورت پذیرفته، بنا داریم تا اولین سنگ بنای این حرکت عظیم را بگذاریم و فضا را برای شروع همراهی فعالان این عرصه، دولتمردان، دولت و کشورمان ایران، آماده کنیم.

رئیس کانون توسعه دهندگان فضای مجازی محورهای اصلی برگزاری این اجلاس را کسب و کارهای اینترنتی ، اقتصاد فضای مجازی، امنیت سایبری، سیستم های تحت وب و طراحی و توسعه وب عنوان کرد.

همتی زمان برگزاری این اجلاس را ۲۲ آذر ماه سال جاری عنوان کرد و گفت: در حاشیه این اجلاس با برگزاری پانلی تخصصی به بررسی فعالیت‌های استارتاپ‌های در حال رشد و چالش‌ها و راهکارهای راه‌اندازی استارتاپ در ایران خواهیم پرداخت.

ارسال نظر