جدیدترین فناوری اینترنت ماهواره ای(دی جی فای) به زودی در ایران

مدیرعامل شرکت دیجی فای (DiGiFi) کره جنوبی اعلام کرد: فناوری «دیجی فای» هفته آینده (۲۷ اکتبر- ۶ آبان) با حضور مقام های عالی رتبه و خبرگان صنعت مخابرات و ارتباطات ۲۵ کشور جهان از جمله کارشناسان ارشد ایرانی در سئول پایتخت کره جنوبی رونمایی می شود.

جدیدترین فناوری اینترنت ماهواره ای(دی جی فای) به زودی در ایران

به گزارش کلیک به نقل از ایرنا ، «هان مان کی» (Han Man Ki) امروز افزود: این فناوری با بهره گیری از از ارتباط ماهواره ای، دسترسی به اینترنت وای فای (wi-fi) ارزان و پرسرعت در همه مناطق حتی نقاط فاقد زیرساخت را فراهم می کند.
این قرارداد میان شرکت صاحب تکنولوژی «دیجی فای» کره جنوبی و شرکت ایرانی آی.سی.سی.اُ (ICCO) در زمان سفر رئیس جمهوری کره جنوبی به ایران (نیمه اول اردیبهشت ماه امسال) منعقد شد.
وی ادامه داد: در این مراسم از ویژگی های منحصر بفرد و زوایای پنهان این فن آوری که انقلابی در بخش اینترنت محسوب می شود، پرده برداری خواهدشد.
«هان مان کی» در تشریح مشخصات این فن آوری به سهولت و سرعت اجرا، راه اندازی و بهره برداری از این تکنولوژی اشاره کرد و گفت: کاهش چشمگیر در سرمایه گذاری های اولیه، عدم نیاز به مودم، فیبرنوری، شبکه، دکل مخابراتی و تجهیزات پرهزینه سخت افزاری از ویژگی های این فن آوری است.
وی افزود: فناوری «دیجی فای» توان گسترش و پوشش اینترنت وای فای به مناطق دور از دسترس روستایی و همچنین مناطق آسیب دیده از حوادث و بلایای طبیعی را در کوتاه ترین زمان و بالاترین کارایی دارد.
مدیر شرکت «دیجی فای» با بیان اینکه در این فن آوری امکان اتصال فرآیند عبور اطلاعات از دروازه های رسمی مخابراتی داخلی میسر است، تاکیدکرد: فن آوری «دیجی فای» بزودی و همزمان با دیگر کشورها، در قالب سرمایه گذاری مشترک با طرف ایرانی، در بخش اینترنت مخابرات و ارتباطات ایران ورود خواهدکرد.
به گزارش ایرنا، قرداد شرکت دیجی فای (Digifi) کره جنوبی و شرکت ایجاد ارتباطات بین الملل ایران برای اجرای این برنامه، سیزدهم اردیبهشت ماه امسال در حاشیه سفر رئیس جمهوری کره به ایران امضا شد.
بر اساس آن، با استفاده از فناوری کره جنوبی، اینترنت مخابراتی در ۱۸ هزار روستای ایران راه اندازی می شود.
مدیر شرکت «دیجی فای» در حاشیه این قرارداد در پاسخ به ایرنا گفت: مذاکرات دو طرف ۶ ماه به طول انجامیده است و با استفاده از این فناوری می توانیم ۱۸ هزار روستا را در مدت یک سال و نیم به اینترنتی با سرعت ۳٫۵ تا چهار گیگ بر ثانیه متصل کنیم.
در سفر اردیبهشت ماه امسال رئیس جمهوری کره جنوبی به تهران، بین دو کشور ۱۹ سند همکاری امضا شد.

ارسال نظر