ارزش بازار ICT به ۱۲۰هزارمیلیارد تومان می‌رسد

پیش‌بینی می‌شود که بازار فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور تا ۵ سال آینده ۳ برابر فعلی رشد کند و ارزش این بازار ۳۵ هزار میلیارد تومانی به نزدیک ۱۲۰ هزار میلیارد تومان برسد.

ارزش بازار ICT به ۱۲۰هزارمیلیارد تومان می‌رسد

به گزارش کلیک، برات قنبری، رئیس هیات مدیره شرکت مخابرات ایران، گفت: فصای مجازی دیگر فضای تهدید نیست، فضای مجازی به سمت ایجاد فرصت در جهت توسعه اقتصادی در حرکت است. براین اساس برای حرکت به سمت توسعه اقتصادی در این بخش، نیازمند تحول شرکت مخابرات ایران هستیم.

قنبری افزود: مخابرات در کنار برنامه‌های اقتصاد مقاومتی باید به سمت فناوری‌های نوین نیز حرکت کند و در این راه، چاره‌ای جز یکپارچگی شرکت‌های مخابرات استانی با مخابرات ایران نبود.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بیان کرد: شبکه مخابراتی کشور باید برمبنای IP تعریف شود، در اجرای این هدف، نمی‌توان به صورت جزیره‌ای حرکت کرد. از این رو ضروری است که با ادغام شرکت‌ها، به سمت توسعه یکپارچه حرکت کنیم.

رئیس هیات مدیره شرکت مخابرات ایران اظهار داشت: تصمیم ادغام شرکت‌های مخابرات استانی برمبنای درخواست هیات مدیره شرکت مخابرات ایران اجرایی شده است و آثار مثبت آن در سال ۹۶ مشخص خواهد شد. شرکت مخابرات ایران بر حفظ ارزش حقوق سهامداران پایبند است و ادغام شرکت‌های استانی خدشه‌ای به حقوق سهامداران وارد نمی‌کند

وی تاکید کرد: این ادغام به معنای ازدست رفتن برند اپراتور اول نیست و از سال ۹۷ قصد داریم در جهت یکپارچه سازی بخش تلفن ثابت و همراه، مدیریت مخابرات و اپراتور اول را یکپارچه کنیم. در این تصمیم حقوق سهامداران این شرکت به صورت قانونی حفظ خواهد شد.

قنبری با تاکید براینکه بازار ICT در حال رشد است، ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود که بازار فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور تا ۵ سال آینده ۳ برابر فعلی رشد کند و ارزش این بازار ۳۵ هزار میلیارد تومانی به نزدیک ۱۲۰ هزار میلیارد تومان برسد.

ارسال نظر