بهره برداری از شبکه تحویل محتوای شرکت مخابرات

شبکه تحویل محتوا که به اختصار CDN خوانده می‌شود، شبکه ‌ای از سرورهایی است که در نقاط مختلف جغرافیایی توزیع و مستقر شده ‌اند.

بهره برداری از شبکه تحویل محتوای شرکت مخابرات

به گزارش کلیک، با استفاده از این شبکه کاربران می‌ توانند به فایل ‌ها و محتوای مورد نیاز از جمله کلیپ ‌‌های ویدئویی، بازی، فیلم، انواع فایل ‌های قابل دانلود شدن، Http، VOD، online APP، online Game، APP Update از طریق نزدیک‌ ترین سرور فیزیکی دسترسی پیدا کنند.

این طرح سبب می شود کاربرانی که از سرویس اینترنتی شرکت مخابرات ایران استفاده می‌ کنند، ‌بتوانند محتوای بارگذاری شده را از داخل شبکه همان استان یا حتی همان مرکز مخابراتی دریافت نمایند. این سرویس می‌ تواند در افزایش سرعت تحویل محتوا و پهنای باند در وب سایت ‌های با ترافیک بالا بسیار تأثیرگذار باشد.

در همین راستا شبکه تحویل محتوای شرکت مخابرات به منظور کاهش بار ترافیک شبکه ملی اطلاعات و بهبود کیفیت تحویل محتوا و خدمت به مشتریان همزمان با هفته دولت مورد بهره ‌برداری قرار می‌گیرد.

پروژه CDN می ‌تواند با ایجاد ارتباطی مطمئن و پایدار برای کاربر نهایی علاوه بر افزایش کیفیت سرویس و خدمات قابل ارائه به مشتری، موجب صرفه ‌جویی چشمگیری در استفاده از منابع ملی با بهینه ‌سازی و مدیریت پیشرفته ترافیک در شبکه انتقال کشور گردد.

ارسال نظر