احتمال افزایش حجم یا کاهش تعرفه بسته های اینترنتی در ایران

<p>سخنگوی شرکت مخابرات ایران می گوید، ممکن است اپراتورهای تلفن همراه تعرفه های فعلی بسته های اینترنت را اعمال کنند اما حجم اینترنت را برای مشترک افزایش دهند. </p> <p>به گزارش کلیک به نقل از ایرنا، داود زارعیان از احتمال کاهش تعرفه بسته های اینترنتی اپراتورهای تلفن همراه در آینده نزدیک خبر داد. بر پایه مصوبه ۲۳۷ سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (رگولاتوری) تعرفه انتقال و دسترسی به اینترنت داخلی در بخش ثابت و سیار از اول مردادماه از نیم ریال به ۰٫۴ ریال به ازای هر کیلوبایت کاهش یافت تا به این ترتیب کاربران نهایی از سرعت و کیفیت بهتر بهره مند شوند. سخنگوی شرکت مخابرات ایران افزود: اپراتورهای تلفن همراه همواره در تلاش برای افزایش تعداد مشترکان خود هستند، بنابراین ارایه بسته های اینترنتی با قیمت های مناسب و یا حجم بیشتر به نفع خود آنها خواهد بود. زارعیان به مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی برای کاهش تعرفه اینترنت از اول مرداد ماه امسال اشاره کرد و گفت: همه اپراتورها این مصوبه را رعایت می کنند و هیچ اپراتوری تمایل ندارد خلاف قانون رفتارکند.</p> <p> براساس این مصوبه، کاهش تعرفه اینترنت برای همه اپراتورهای تلفن همراه ثابت و سیار ایران ضروری است. سخنگوی شرکت مخابرات ایران معتقد است، بسته های اینترنت ارایه شده از سوی اپراتورهای تلفن همراه از قیمت پایین تری برخوردار هستند و خرید این بسته ها به سود مشترکان است. پیش از این مدیرعامل اپراتور اول سرعت بالای اینترنت همراه را دلیل اتمام زودهنگام حجم بسته های اینترنت دانسته و تاکید کرده بود باید مردم در این باره اطلاعات کافی به دست آورند.</p> <p> «وحید صدوقی» گفته بود برخی مشترکان حتی در سه روز چهار گیگابایت داده را مصرف می کنند، زیرا برای استفاده درست از حجم بسته ها اطلاعات کافی را ندارند یا تنظیم های گوشی آنها به گونه درست انتخاب نشده است. به گفته وی، اطلاع رسانی در این زمینه سبب می شود افراد برای اقدام هایی مانند فرستادن فایل های تصویری که بخش قابل توجهی از حجم را استفاده می کند، دقت کنند. همچنین برنامه های متعددی به طور دایم به روزرسانی می شود و بخشی از حجم اینترنت را مصرف می کند. وی گفته بود، مشترکان می توان با راهکارهایی مانند مراجعه به درگاه اپراتور یا دریافت پرینت حساب از میزان مصرف خود در بخش اینترنت و مکالمه آگاه شوند و هزینه ها را بررسی کنند.</p> <p> به گزارش ایرنا، معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز چندی پیش شمار مشترکان اینترنت پهن باند ثابت (خطوط پرسرعت اینترنت ADSL) را هشت میلیون و ۸۲۵ هزار و ۱۰۵ مشترک اعلام کرد. بر این اساس در بخش اینترنت، بیشترین شمار مشترکان مربوط به اینترنت پرسرعت تلفن همراه است. آمارهای منتشر شده نشان می دهد تا پایان سال ۱۳۹۴ بالغ بر ۱۹ میلیون و ۹۸ هزار و ۵۶۰ نفر در کشور از اینترنت پرسرعت متحرک استفاده کرده اند. همچنین پهنای باند بین الملل از ۶٫۰۵ گیگابیت بر ثانیه در سال ۱۳۸۶ به ۵۴۷ گیگابیت بر ثانیه در پایان سال ۱۳۹۴ رسید. همچنین ظرفیت آی.پی (IP) داخل کشور نیز در این بازه زمانی از ۳۱ گیگابیت بر ثانیه به چهار هزار گیگابیت افزایش پیدا کرد و قرار است تا پایان امسال به ۱۰هزارگیگابیت برثانیه افزایش یابد.</p>

احتمال افزایش حجم یا کاهش تعرفه بسته های اینترنتی در ایران

به گزارش کلیک به نقل از ایرنا، داود زارعیان از احتمال کاهش تعرفه بسته های اینترنتی اپراتورهای تلفن همراه در آینده نزدیک خبر داد.
بر پایه مصوبه ۲۳۷ سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (رگولاتوری) تعرفه انتقال و دسترسی به اینترنت داخلی در بخش ثابت و سیار از اول مردادماه از نیم ریال به ۰٫۴ ریال به ازای هر کیلوبایت کاهش یافت تا به این ترتیب کاربران نهایی از سرعت و کیفیت بهتر بهره مند شوند.
سخنگوی شرکت مخابرات ایران افزود: اپراتورهای تلفن همراه همواره در تلاش برای افزایش تعداد مشترکان خود هستند، بنابراین ارایه بسته های اینترنتی با قیمت های مناسب و یا حجم بیشتر به نفع خود آنها خواهد بود.
زارعیان به مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی برای کاهش تعرفه اینترنت از اول مرداد ماه امسال اشاره کرد و گفت: همه اپراتورها این مصوبه را رعایت می کنند و هیچ اپراتوری تمایل ندارد خلاف قانون رفتارکند.

براساس این مصوبه، کاهش تعرفه اینترنت برای همه اپراتورهای تلفن همراه ثابت و سیار ایران ضروری است.
سخنگوی شرکت مخابرات ایران معتقد است، بسته های اینترنت ارایه شده از سوی اپراتورهای تلفن همراه از قیمت پایین تری برخوردار هستند و خرید این بسته ها به سود مشترکان است.
پیش از این مدیرعامل اپراتور اول سرعت بالای اینترنت همراه را دلیل اتمام زودهنگام حجم بسته های اینترنت دانسته و تاکید کرده بود باید مردم در این باره اطلاعات کافی به دست آورند.

«وحید صدوقی» گفته بود برخی مشترکان حتی در سه روز چهار گیگابایت داده را مصرف می کنند، زیرا برای استفاده درست از حجم بسته ها اطلاعات کافی را ندارند یا تنظیم های گوشی آنها به گونه درست انتخاب نشده است.
به گفته وی، اطلاع رسانی در این زمینه سبب می شود افراد برای اقدام هایی مانند فرستادن فایل های تصویری که بخش قابل توجهی از حجم را استفاده می کند، دقت کنند. همچنین برنامه های متعددی به طور دایم به روزرسانی می شود و بخشی از حجم اینترنت را مصرف می کند.
وی گفته بود، مشترکان می توان با راهکارهایی مانند مراجعه به درگاه اپراتور یا دریافت پرینت حساب از میزان مصرف خود در بخش اینترنت و مکالمه آگاه شوند و هزینه ها را بررسی کنند.

به گزارش ایرنا، معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز چندی پیش شمار مشترکان اینترنت پهن باند ثابت (خطوط پرسرعت اینترنت ADSL) را هشت میلیون و ۸۲۵ هزار و ۱۰۵ مشترک اعلام کرد.
بر این اساس در بخش اینترنت، بیشترین شمار مشترکان مربوط به اینترنت پرسرعت تلفن همراه است.
آمارهای منتشر شده نشان می دهد تا پایان سال ۱۳۹۴ بالغ بر ۱۹ میلیون و ۹۸ هزار و ۵۶۰ نفر در کشور از اینترنت پرسرعت متحرک استفاده کرده اند. همچنین پهنای باند بین الملل از ۶٫۰۵ گیگابیت بر ثانیه در سال ۱۳۸۶ به ۵۴۷ گیگابیت بر ثانیه در پایان سال ۱۳۹۴ رسید.
همچنین ظرفیت آی.پی (IP) داخل کشور نیز در این بازه زمانی از ۳۱ گیگابیت بر ثانیه به چهار هزار گیگابیت افزایش پیدا کرد و قرار است تا پایان امسال به ۱۰هزارگیگابیت برثانیه افزایش یابد.

ارسال نظر