اتفاقی تازه در صنعت خودرو کشور

پیش بینی می شود با باز شدن درب های تجارت جهانی به روی ایران، شاهد متدهای نوین و استاندارد در حوزه های مختلف صنعت کشور باشیم. در این راستا، اخیرا مفهومی نو با عنوان "فروشگاه زنجیره ای خودرو"، به نظر می رسد حرف های جدیدی را برای مشتریان سردرگم در آشفته بازار خرید خودرو به ارمغان آورده است.

اتفاقی تازه در صنعت خودرو کشور

از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره نمود:

• فروشگاه زنجیره ای خودرو قصد دارد تا در این بازار پرتنش که مصرف کننده نمی داند مخاطب خود را لیزینگ، وارد کننده، عاملیت یا نمایشگاه اتومبیل بشناسد، وی را از سردرگمی نجات دهد و با همکاری تمامی این مجموعه ها و همچنین تولیدکنندگان و برندهای خارجی، کلیۀ تقاضاهای مشتریان خودرو از هر برند، با هر شرایط خرید و هر بودجه ای را پوشش دهد.
• از مزایای اصلی فروشگاه زنجیره ای خودرو، تحویل یک روزه و تحویل درب منزل متقاضیان می باشد.
• طیف گستردۀ خدمات مورد نیاز مشتری از ابتدای فرآیند خرید خودرو یعنی شماره گذاری تا بیمه کردن خودرو، سرویس های دوره ای، تامین خسارت و رفع خسارت از جمله خدمات رفاهی پس از خرید از فروشگاه های زنجیره ای خودرو می باشد.
• فروشگاه های زنجیره ای خودرو با گسترده کردن شبکه فروش خودرو و تاسیس شعب برندد شده در سراسرکشور، دسترسی آسان متقاضیان به برندهای متنوع خودرو را میسر خواهند کرد.
• علاوه بر مصرف کنندگان، تولیدکنندگان و واردکنندگان نیز می توانند از خدمات این زنجیره بهره مند شوند. بدین صورت که آن ها تامین کنندۀ خودرو خواهند شد و فروشگاه های زنجیره ای محصول آن ها را به مشتریان ارائه خواهند نمود. بنابراین هم هزینه های بازاریابی و تبلیغات آنها کاهش خواهد یافت و هم شاهد افزایش فروش خود خواهند بود.
• سیاوش جعفریان، موسس و مبتکر این فعالیت در ایران برای اولین بار این طرح را به وزارت صنعت، معدن و تجارت ارائه نمود و توانست این ایده را با نام اولین فروشگاه زنجیره ای خودرو در ایران به صورت رسمی ثبت و تمامی مجوزهای لازم را به صورت قانونی دریافت نماید.
• زمان شروع رسمی فعالیت این فروشگاه ها، به زودی و همزمان با افتتاح شعبه مرکزی (واقع در نیاوران، میدان باهنر) و اداره تحویل خودرو (واقع در کیلومتر ۸ جاده مخصوص) توسط موسس و با حضور جمعی از چهره های سرشناس حوزۀ خوردو، هنر و فرهنگ خواهد بود.
• فراهم آوردن شرایط آسان، امن و مطمئن خرید خوردو با کمک متدهای جدید و شفاف و به دنبال آن افزایش رضایت متقاضیان خرید خودرو در ایران، از اولویت های اصلی اولین فروشگاه زنجیره ای خودرو می باشد.
• به گفتۀ سیاوش جعفریان، اولین فروشگاه زنجیره ای خودرو که در حال حاضر فراخوان مشارکت مردمی جهت انتخاب نام آن در حال انجام است، با همکاری یک شرکت خارجی فعالیت خود را از مرداد ماه شروع خواهد کرد و قصد دارد در زمانی کوتاه با تاسیس شعب جدید در پایتخت و سایر استان های کشور و با شعار خرید سریع و آرام، به زودی به بزرگترین شبکۀ فروش خودرو در کشور تبدیل شود.
مطمئنا لازمۀ جهانی شدن، همگام شدن با استانداردهای جهانی و استفاده از متدهای بین المللی خواهد بود و در این مسیر، امثال سیاوش جعفریان در صنف‌های مختلف می توانند با خلاقیت و نبوغ خود، معادلات بازارهای سنتی را تغییر دهند.

ارسال نظر