هشدارهای سواستفاده های اینترنتی از یارانه ها

سو استفاده های بانکی، این بار به یارانه ها رسیده است؛ به گونه ای که پست بانک اعلام کرده امکان سواستفاده از آرم و لوگوی پست بانک وجود دارد.

هشدارهای سواستفاده های اینترنتی از یارانه ها

به گزارش کلیک، پست‌ بانک‌ ایران در اطلاعیه ‌ای مهم هشدار داده است که احتمال سوء استفاده ‌های سودجویان از کارت‌ های بانکی با آرم و لوگوی این بانک در فضای اینترنتی وجود دارد.

پست بانک ضمن اشاره به ارسال پیامک‌ از سوی برخی افراد فرصت ‌طلب و سودجو به هموطنان درمورد ارائه اطلاعات کارت ‌های بانکی جهت ثبت‌ نام در مرحله سوم یارانه ‌ها، عنوان کرد: این بانک جهت دریافت اطلاعات افراد خانوار و ثبت در سامانه سازمان هدفمندسازی یارانه ‌ها، اطلاعیه و فراخوانی نداده و هیچگونه مسئولیتی هم در این راستا ندارد.

به همین دلیل از کلیه هموطنان درخواست شده است از پاسخگوئی به این پیامک ‌ها و تکمیل فرم ثبت ‌نام مرحله سوم یارانه ‌ها با آرم و لوگوی بانک‌ ها از جمله پست بانک ایران بر روی اینترنت خودداری نمایند.

لازم به ذکر است که موضوع یارانه ها انحصارا به سایت Refahi.ir اختصاص داده شده است. از سوی دیگر برای هرگونه ثبت‌ نام یا موارد مشابه آن هیچگونه نیازی به اطلاعات کارت بانکی افراد اعم از شماره کارت، تاریخ انقضاء، نام فرد و رمز مشتری نیست و امور مربوطه به ثبت ‌نام هر درخواستی براساس شماره ملی اشخاص حقیقی و شناسه ملی اشخاص حقوقی صورت می‌ پذیرد.

ضمن این که در برخی خبرگزاری ها عنوان شده که سایتی جعلی با آرم و دیزاین پست بانک به آدرس www.yaraneha.com اقدام به ثبت‌ نام از متقاضیان دریافت یارانه نقدی می‌ کند که علاوه بر فرم ورود اطلاعات سرپرست خانواده، اطلاعاتی نظیر شماره کارت، رمز اینترنتی کارت، شماره شناسایی دوم، تاریخ انقضای کارت و شماره موبایل را نیز طلب می‌کند.

ارسال نظر