نت بلاکس قطعی گسترده در اینترنت ایران را تائید کرد

بر اساس گزارش کاربران و همچنین داده‌های نت بلاکس بنظر می‌رسد شبکه موبایل هم برای بعضی از کاربران در برخی از مناطق تهران از دسترس خارج شده و علی‌رغم نمایش آنتن، امکان برقراری تماس وجود ندارد. لازم به ذکر است که هنوز هیچ کدام از نهادهای مسئول علت چنین مشکلی را توضیح نداده‌اند.

نت بلاکس قطعی گسترده در اینترنت ایران را تائید کرد

این برای چندمین بار طی سال جاری است که دسترسی کاربران به اینترنت در ایران قطع یا دچار اختلال می شود‌. عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حال حاضر تمام تمرکز خود را روی توسعه اینترنت کودک و همچنین تست شبکه ملی اطلاعات معطوف کرده است. به همین دلیل، بنظر می‌رسد این اختلال‌ها از همین موضوع نشأت می‌گیرد.

طی ماه‌های اخیر هم رتبه سرعت اینترنت ایران در میان کشورهای جهان با افت قابل توجهی مواجه شده است. طبق بررسی‌های صورت گرفته، گفته می‌شود این مشکل به علت قطع یکی از نقاط شبکه فیبرنوری شرکت ارتباطات زیرساخت رخ داده و درنتیجه خدمات دیگر اپراتورهای کشور هم با اختلال مواجه شده است.

شرکت ارتباطات زیرساخت در پاسخ به پیگیری درباره علت این اختلال اعلام کرد که این موضوع در حال بررسی است. روز سوم مردادماه هم بر اثر فرسودگی خطوط و تجهیزات انتقال برق، در شبکه اینترنتی برخی از مناطق تهران اختلال ایجاد شده بود که شرکت ارتباطات زیرساخت اعلام کرد که با استفاده از مسیرهای جایگزین در خطوط انتقال نیرو این مشکل حل و ارایه سرویس در سطح شبکه به حالت عادی برگشت.

ارسال نظر