طراحی ۴ نرم افزار حمل و نقل هوشمندبار در کشور

۴ نرم افزار حمل و نقل هوشمندبار در کشور ایران طراحی، ثبت و روانه بازار شده است.

طراحی ۴ نرم افزار حمل و نقل هوشمندبار در کشور

به گزارش ستاد فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل پیشرفته، نرم‌افزارهای ایران‌ساخت برای توسعه حمل و نقل بار و کالا در کشور طراحی و تولید می‌شود. این اتفاق به ایران کمک کرد تا این صنعت، روندی هوشمندانه داشته باشد.

سامانه هوشمند در فناوری اطلاعات در واقع به نوعی استفاده از هوش مصنوعی است. این سامانه ها بیشتر در ابعاد کلان، ملی و حتی بین‌المللی کاربرد دارند و در بهبود مدیریت و نظارت بر عملکردها موثر هستند.

در حال حاضر صنعت حمل و نقل با تقاضای فزاینده‌ای در زمینه کاهش اثرات زیست‌محیطی و هزینه حمل و نقل کالا روبه رو است به همین دلیل این صنعت به سمت استفاده از راه‌های هوشمندانه‌ای است تا بتواند با کمک آن مدیریت این حوزه را بهینه‌تر و سفرها را ایمن‌تر کند.

«افزایش کارایی زیرساخت ها و وسایل نقلیه»، «افزایش ایمنی کاربران جاده»، «افزایش بهره‌وری اقتصادی و رقابت پذیری»، «پایین آوردن اثرات منفی بر محیط زیست»، «بهبود همکاری بین شرکت های درگیر در روند حمل و نقل» و غیره از جمله مزایای استفاده از این نرم‌افزارها است.

چهار نرم‌افزار داخلی زیر با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تولید و روانه بازار شده است.

  1. «سامانه حمل‌ونقل بار و کالا»
  2. «نرم ‌افزار درخواست خودرو باری»
  3. «سامانه هوشمند مدیریت ناوگان بار»
  4. «سیپاد»

این نرم افزارها خدمات جابه‌جایی بار درون شهری را به صورت آنلاین و به صرفه برای مردم انجام می‌دهند. پایش ناوگان مسافری و باری نیز با کمک این فناوری‌ها ممکن شده است.

همچنین بخوانید: پرداخت هوشمند در حمل و نقل شهری با کمک شرکت‌های دانش‌بنیان تسهیل شد

منبع: ایرنا

ارسال نظر