نخستین تاکسی هوایی ایران در فرودگاه پیام مجوز گرفت

به گفته مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام استان البرز در اینستاگرام، برای نخستین تاکسی هوایی تحت عنوان تاکسی هوایی البرز توسط بخش خصوصی مستقر در این منطقه مجوز صادر شده است.

نخستین تاکسی هوایی ایران در فرودگاه پیام مجوز گرفت

نادر ثناگو مطلق در صفحه شخصی‌اش در فضای مجازی افزود: یکی از برنامه هایی که به صورت جدی در این فرودگاه از یک سال پیش تا کنون در حال پیگیری بوده راه اندازی تاکسی و آمبولانس هوایی بوده که با توجه به ظرفیت‌های پیام، مجوز تاکسی هوایی توسط بخش خصوصی از سازمان هواپیمایی کشوری گرفته شده است.

وی اضافه کرد: با شروع فعالیت تاکسی هوایی البرز در فرودگاه بین المللی پیام، در آینده نزدیک امکان برقراری پرواز و جابه‌جایی مسافران به تمام فرودگاه‌های کشور به خصوص فرودگاه هایی که خدمات‌دهی پروازی زیادی در آنها صورت نمی‌گیرد، امکان‌پذیر خواهد بود.

ثناگو مطلق خاطرنشان کرد: با توجه به سیاست‌های کلی توسعه حمل و نقل هوایی کشور، ایجاد بستر مناسب برای این مهم در دستور کار وزارت راه و شهرسازی بوده که با صدور مجوز فعالیت تاکسی هوایی البرز یک قدم بزرگ برای پیشبرد این هدف برداشته شد.

منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه پیام وابسته به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از ظرفیت‌های مهم اقتصادی و پروازی کشور محسوب می‌شود.

فرودگاه پیام البرز در ۲ بخش باری و مسافری خدمات ارائه می‌کند. ضمن اینکه تا کنون حدود ۷۰ واحد تولیدی و صنعتی در منطقه ویژه اقتصادی پیام مستقر شده است.

از گذشته بخوانید:

پرواز نخستین تاکسی های پرنده بر فراز آسمان ایران در مهر ماه

اسنپ پیشگام در مسیر تاکسی هوایی؛ برای پرواز آماده‌اید؟

منبع: ایرنا

ارسال نظر