گفته‌های محمد کریمی‌نیا در خصوص ترور بیولوژیکی مریم میرزاخانی

رسانه کلیک - مدیرکل بهداشت و درمان سازمان پدافند غیرعامل از احتمال ترور بیولوژیکی مریم میرزاخانی خبر داد.

گفته‌های محمد کریمی‌نیا در خصوص ترور بیولوژیکی مریم میرزاخانی

محمد کریمی‌نیا در خصوص ضایعه فوت این دانشمند عالی‌قدر افزود: «این دانشمند بزرگ، سبک زندگی سلامت داشتند و در کشوری پیشرفته زندگی می‌کردند و به همین دلیل باید از خدمات بهداشتی و درمانی خوبی برخوردار می‌شدند و با وجود ابتلا به این بیماری باید طول عمر بیشتری داشتند».

وی در خصوص ابتلای بیماران به سرطان سینه ادامه داد: «در کشور ما با تلاش متخصصان حوزه پزشکی مبتلایان به سرطان سینه به میزان کمتری فوت می‌کنند و فوت این دانشمند ایرانی در اثر این سرطان در یک کشور پیشرفته خوشایند و قابل‌قبول نیست».

وی با اشاره به حمله بیوتروریسم در فوت مریم میرزاخانی اضافه کرد: «به نظر می‌رسد نیاز است تا بررسی‌های بیشتری در زمینه حمله گروه‌های تروریستی به این دانشمند ایرانی صورت گیرد، زیرا این موضوع منجر به از دست دادن یک دانشمند بزرگ در جهان شده است.

بعضی کارشناسان لایه‌های اطلاعاتی از کشور روسیه ذکر کردن که امکان حمله بیوتروریسمی مریم میرزاخانی دانشمند ایرانی وجود دارد و برای بررسی و صحت‌وسقم این مطلب نیازمند این هستیم که نمونه‌هایی دریافت شده و بررسی بر روی این موضوع صورت گیرد تا به تأیید و رد این فرضیه برسیم اما این فرضیه را به‌سادگی نمی‌توانیم کنار بگذاریم و باید به این موضوع توجه جدی داشته باشیم تا تکرار این پدیده را شاهد نباشیم».

ارسال نظر