حجم نامحدود، دلیل کیفیت پایین اینترنت در ایران

کلیک - معاون شرکت مخابرات کشور راه حل نارضایتی بعضی مشترکان از کیفیت نامناسب اینترنت را، تغییر قرار داد نوع سرویس با مخابرات دانست و طی بیانیه‌ای اعلام کرد که قرارداد سرویس اینترنت نامحدود مشترکان باید فسخ شده و تغییر کند.

حجم نامحدود، دلیل کیفیت پایین اینترنت در ایران

معاون شرکت مخابرات (داوود زارعیان) با ذکر این موضوع که اکثر گزارش‌های نارضایتی مشترکان اینترنت مخابرات مربوط به استان تهران بوده، گفت: این عدم رضایت‌ها عمدتا مربوط به آن دسته از مشترکان اینترنت نامحدود مخابرات است که قراردادهای قدیمی با این شرکت داشته و سرعت اینترنت دریافتی آن‌ها معادل ۱۲۸، ۲۵۶ و ۵۱۲ کیلوبیت است.

زارعیان ادامه داد: اگر این قراردادهای قدیمی تغییر کند، کیفیت سرویس دریافتی مشترکان بهبود خواهد یافت. در حال حاضر در دیگر استان‌های کشور، بیشتر مشترکان دارای قرارداد سرویس جدید با مخابرات هستند و فقط در تهران با نارضایتی مشترکان مواجه هستیم.

معاون شرکت مخابرات ایران با ذکر این نکته که در حال حاضر ۴۳ هزار مشترک مخابرات در تهران دارای سرویس اینترنت نامحدود با سرعت ۱۲۸ کیلوبیت بر ثانیه هستند، افزود: هم اکنون ۲۹۴ هزار مشترک قرارداد اینترنت ۲۵۶ کیلوبیتی با مخابرات دارند و این در حالی است که مخابرات امکان واگذاری اینترنت با سرعت ۲ تا ۱۶ مگابیت بر ثانیه را نیز دارد.

وی به مشترکان توصیه کرد که قرارداد خود را به منظور دریافت اینترنت با سرعت بالاتر تغییر دهند و در ادامه گفت: مشترکان مخابرات باید اینترنت حجمی ولی با سرعت مناسب را انتخاب نمایند تا مشکل عدم رضایت از کیفیت سرویس ارائه شده، حل گردد. زارعیان ادامه داد: بررسی صورت گرفته حاکی از آن است که ۹۰ درصد مشترکان ناراضی اینترنت مخابرات، قراردادهایی از گذشته دارند که بر مبنای آن اینترنت نامحدود با سرعت پایین دریافت می‌کنند.

معاون مخابرات خاطر نشان کرد که اینترنت با سرعت ۱۲۸، ۲۵۶ و حتی ۵۱۲ کیلوبیت منقضی شده است و در ادامه گفت: سرویس اینترنت نامحدود مخابرات در گذشته برای این سرعت بوده و اکنون مشترکان با مراجعه به مخابرات می‌توانند قراردادهای قدیمی اینترنت نامحدود را فسخ نمایند تا مشکل برطرف شود.

ارسال نظر