حمله مدیر واتساپ به اپل برای اسکن تصاویر آی کلود

مدیر واتس اپ از سیستم جدید اپل برای مقابله با کودک آزاری با اسکن تصاویر آی کلود کاربران، انتقاد کرد و آن را یک سیستم نظارتی خواند.

حمله مدیر واتساپ به اپل برای اسکن تصاویر آی کلود

به نقل از انگجت، روز گذشته اپل از تصمیم خود برای ارائه قابلیت جدیدی خبر داد که تصاویر مربوط به کودک آزاری را در آی کلود کاربران ردیابی می‌کند. ( سرکشی اپل به تصاویر آیفون برای مقابله با بهره کشی جنسی از کودکان )

این در حالی است که مدیر واتس اپ از طرح اپل ابراز نگرانی کرده است. ویل کت کارت در یک رشته توییت این طرح را یک سیستم نظارتی خواند که توسط اپل ساخته و مدیریت می‌شود و می‌توان به راحتی از آن برای اسکن محتوای خصوصی کاربران جهت کنترل موارد مختلف توسط شرکت یا دولت‌ها، استفاده کرد.

همچنین مدیر واتس اپ سوالاتی درباره سوءاستفاده احتمالی کشورهای مختلف یا شرکت‌های جاسوسی از سیستم مطرح کرد.

در این میان سخنگوی اپل نسبت به گفته‌های کت کارت درباره این قابلیت واکنش نشان داد و اشاره کرد کاربران می‌توانند قابلیت «آی کلود فوتوز» را غیر فعال کنند.

همچنین اپل اعلام کرد این قابلیت فقط با توجه به مخزن داده‌ای از تصاویر شناسایی شده سازمان «NCMEC» و سازمان‌های دیگر آموزش دیده است. در کنار این موارد شرکت مذکور اشاره کرد نرم افزار در این قابلیت به طور منطقه‌ای فعال می‌شود.

البته چندان عجیب نیست که فیس بوک از طرح‌های اپل انتقاد کند زیرا اپل نیز به نوبه خود سابقه‌ای طولانی در خصوص انتقاد از فیس بوک درباره حریم خصوصی دارد.

در این اواخر نیز آپدیت های حریم خصوصی سیستم عامل اپل به اختلافات میان دو شرکت دامن زده است. این آپدیت ها توانایی فیس بوک برای ردیابی کاربران را محدود می‌کند و در نتیجه بر درآمد این شرکت از تبلیغات تأثیر می‌گذارد.

منبع: مهر

ارسال نظر