تکذیب شایعه فیلترینگ اینستاگرام و واتساپ

اوایل هفته خبری از سوی نایب رئیس کمیسیون اصل ۴۴ مجلس مبنی بر فیلتر شدن دو برنامه محبوب واتساپ و اینستاگرام منتشر شد که با واکنش بسیاری از کاربران همراه بود. اکنون، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در واکنش به طرح برخی اخبار در فضای مجازی در همین خصوص توضیحاتی ارائه کرد.

تکذیب شایعه فیلترینگ اینستاگرام و واتساپ

این موضوعات در حالی مطرح می‌شود که این روزها بحث طرح صیانت از فضای مجازی دوباره بر سر زبان‌ها افتاده است. عیسی زارع پور در رابطه با فیلتر اینستاگرام و واتساپ گفت: «این موضوع تنها یک شایعه است و هیچ تصمیمی در هیچ بخشی از کشور در این مورد اتخاذ نشده است.»

رد شایعه فیلتر اینستاگرام و واتساپ توسط وزیر ارتباطات

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت سیزدهم در واکنش به انتشار اخباری در فضای مجازی در خصوص فیلتر زودهنگام اینستاگرام و واتساپ خاطرنشان کرد:

این موضوع تنها یک شایعه است، فیلترینگ در اختیار وزارت ارتباطات نیست، اما هیچ تصمیمی در هیچ بخشی از کشور در این مورد اتخاذ نشده است. اطلاع ندارم، چرا این مباحث و شایعات در کشور مطرح می شود زیرا تنها نگرانی مردم را در پی دارد.

زارع پور همچنین در پاسخ به سوالی پیرامون نگرانی ایثارگران شرکت مخابرات برای بحث اجرای قانون تبدیل وضعیت اظهار کرد: «تصمیم‌گیری در این حوزه با وزارت ارتباطات نیست زیرا تنها ۲۰ درصد سهام شرکت مخابرات در اختیار این وزارتخانه قرار دارد و بنابراین تصمیم‌گیر اصلی، سهامدار عمده آن است. ما موافقت کرده‌ایم تا براساس همان سهام ۲۰ درصدی دولت و اختیار یک نفر از پنج نفر هیات مدیره شرکت مخابرات، پای کار آمده و هرچه سریعتر قانون تبدیل وضعیت ایثارگران در این مجموعه اجرایی شود.»

ارسال نظر