نظر رئیسی درباره طرح صیانت و مسدودسازی فضای مجازی

سید ابراهیم رئیسی؛ رئیس جمهور منتخب، نسبت به طرح محدودسازی فضای مجازی واکنش نشان داد.

نظر رئیسی درباره طرح صیانت و مسدودسازی فضای مجازی

در فضایی که انتقادات زیادی به طرح صیانت از کاربران در فضای مجازی وارد می‌شود و برخی این طرح را دامی برای دولت رئیسی می‌دانند و برخی دیگر مدعی موافق بودن رئیس جمهور منتخب با این طرح هستند، فیلمی از ابراهیم رئیسی در فضای مجازی دست به دست می‌شود که نظر او درباره فیلترینگ مطرح شده است.

ابراهیم رئیسی در این فیلم می‌گوید: اتهامی است که برخی آقایان بخاطر منافع‌شان می‌زنند. فضای مجازی زمینه کسب و کار مردم است. این فضا و اینترنت امروز ابزار کار مردم شده و از این طرق کسب درآمد می‌کنند. آیا کسی می‌آید محل درآمد مردم را تعطیل کند.

او در ادامه می‌گوید: دختران من خیلی وقت‌ها از طریق این فضا خرید می‌کنند، می‌گویند هم ارزان‌تر است هم راحت‌تر است، هم می‌توانیم به کالای مناسب دست پیدا کنیم.

رئیسی درباره این موضوع تاکید می‌کند: فضای مجازی باید گسترش پیدا کند. هر فضایی نیاز به امنیت دارد، امنیت یعنی اینکه سرقت نشود، یعنی اطلاعاتی که مردم می‌گذارند سرقت نشود.

رئیس جمهور منتخب که در اینستاگرام نیز حضور دارد و دارای صفحه شخصی است می‌گوید: تقریبا هرشب کامنت‌ها را نگاه می‌کنم و شروع می‌کنم به زنگ زدن به دادستان‌ها، دادستان کل، رئیس کل دادگستری و مسئولان مربوطه. گاهی می‌گویند شما از کجا فهمیدید می‌گویم از اینستاگرامم فهمیدم.

بیشتر بخوانید: ۵ جایگزین داخلی اینستاگرام بعد از فیلترینگ داریم!

منبع: دنیای اقتصاد

ارسال نظر