ایده آزمایشی توییتر برای کاربران نسخه iOS و وب؛ قبل از توییت کردن فکر کنید!

رسانه کلیک - توئیتر در حال آزمایش ویژگی جدیدی برای مقابله با درگیری‌های مجازی و ایجاد مزاحمت است. این ویژگی به کاربران فرصت می‌دهد تا قبل از انتشار پاسخ های اهانت آمیز به یک توئیت، آن را دوباره بررسی کنند.

ایده آزمایشی توییتر برای کاربران نسخه iOS و وب؛ قبل از توییت کردن فکر کنید!

در همین راستا این شرکت طی یک طرح آزمایشی، قبل از پاسخ به توئیت و ارسال یک پیام اهانت آمیز از کاربران می خواهد تا درباره آن دوباره فکر کنند.

در بیانیه توئیتر آمده است: ما برای اینکه به کاربران اجازه دهیم دوباره درباره پاسخ شان به یک توئیت دوباره فکر کنند، طرحی را به طور محدود در دستگاه های iOS آزمایش می کنیم. طی این طرح اگر پاسخ کاربران حاوی مطالبی آزار دهنده باشد، به آن ها فرصت داده می شود تا قبل از انتشار، آن را دوباره بررسی کنند.

این ویژگی مشابه قابلیت «ضدقلدری» است که سال گذشته اینستاگرام ارائه کرد. اینستاگرام با استفاده از هوش مصنوعی متن های اهانت آمیز را ردیابی می کند و از کاربران می خواهد قبل از ارسال کامنت، دوباره فکر کنند.

نسخه این ویژگی در توئیتر به دنبال واژه هایی در یک پاسخ می گردد که مشابه نمونه هایی است که قبلا گزارش شده اند. مدت ها است که توئیتر با آزار در فضای آنلاین مقابله می کند و ویژگی های مختلفی را برای این منظور به کار گرفته است.

ارسال نظر