حضور داعش و ممنوعیت تلگرام در کشور اندونزی

رسانه کلیک - اندونزی به‌تازگی استفاده از تلگرام را ممنوع اعلام کرده است. گفته می شود این اقدام به دلیل حضور گسترده‌ داعش در جنوب شرق آسیا است.

حضور داعش و ممنوعیت تلگرام در کشور اندونزی

به گزارش خبرگزاری رویترز وزیر ارتباطات اندونزی اعلام کرد: «به دلیل آن‌که در تلگرام مسائلی ازجمله تبلیغات تندروی، چگونگی ساخت بمب و انجام حملات تروریستی رد و بدل می‌شد و ازآنجایی که این مسئله کاملاً با قانون اساسی اندونزی تعارض دارد، به همین دلیل باید استفاده از این سامانه پیام‌رسان ممنون می‌شد ».

وزارت ارتباطات اندونزی در ارتباط با ممنوعیت سایر رسانه‌های اجتماعی و پیام‌رسان ، توضیحی ارائه نداده است. مدیریت این سامانه پیام‌رسان ، هنوز واکنشی به این خبر نشان نداده است.

تلگرام یکی از ابزارهای مورد علاقه داعش است که راهی ارتباطی برای انجام اقدامات تروریستی این گروهک است. گفتنی است این اقدام اندونزی به دلیل پررنگ‌تر شدن حضور داعش در جنوب شرق آسیا است.

پیش‌ از این هم مقامات روسی در پی فیلتر کردن تلگرام بودند که با همکاری‌های صورت گرفته بین روسیه و مقامات این شرکت، تلگرام از فیلتر شدن در روسیه نجات یافت. پاول دوروف، مؤسس و مدیرعامل تلگرام از بسته شدن صفحات تروریستی و صفحاتی که به ترویج اعمال غیرانسانی می‌پردازند ، خبر داد.

در فروردین‌ماه سال جاری و از طریق پیام‌رسان تلگرام، اقدامی انتحاری در روسیه صورت گرفت که طی آن ۱۵ کشته و ۶۰ زخمی بر جای گذاشت.

ارسال نظر