چرا الکترونیکی شدن کارت های واکسن واجب است؟

به گفته همایون سامه یح نجف‌آبادی عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی شناسنامه الکترونیک واکسن واجب است و الکترونیک کردن کارت های واکسن امری شدنی است.

چرا الکترونیکی شدن کارت های واکسن واجب است؟

همایون سامه یح نجف آبادی گفت: شناسنامه الکترونیک واکسن واجب است، چرا که در حال حاضر شاهد افزایش جعل کارت‌های واکسن هستیم.

او با بیان اینکه هر کسی در تلفن همراه خود باید شناسنامه واکسن را داشته باشد، افزود: کارت های واکسن باید دارای بارکد باشد و بارکد های ثبت شده باید توسط متصدی تأیید شود.

این نماینده مجلس ادامه داد: الکترونیک کردن کارت های واکسن امری شدنی است چرا که در بسیاری از کشورهای دنیا چنین کاری را انجام دادند و ما نیز در ایران می‌توانیم چنین سیستمی را داشته باشیم.

نجف آبادی تصریح کرد: ورود به مکان هایی دارای تجمع است باید با ارائه ی کارت واکسن انجام شود که این مکان ها شامل پاساژها، رستوران ها، بانک، سینما و... است. همچنین غیر از ارائه کارت واکسن افراد نیز می‌توانند با ارائه تست پی سی آر دو روز گذشته به چنین مکان هایی وارد شوند.

بیشتر بدانید: کدام خدمات و سرویس‌ها نیاز به ارائه کارت واکسن کرونا دارند؟

او با اشاره به اینکه اگر مسئولان کشور همت داشته باشند اجرایی شدن چنین امری کار سختی نیست، ادامه داد: دولت و قوه قضائیه بسیاری از امور اداری را الکترونیکی کرده است و این امر در مقایسه با دیگر زیر ساخت‌های موجود بسیار کار ساده‌تری است.

این نماینده مجلس افزود: موضوع الکترونیکی شدن کارت‌های واکسن در کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی مطرح شده است اما هنوز نتیجه‌ای نداشته است.

منبع: برنا

ارسال نظر