اتمام واکسیناسیون تا بهمن امسال: وعده عین اللهی برای وزارت بهداشت

دیروز و امروز ۱ شهریور ۱۴۰۰، نمایندگان مجلس شورای اسلامی صلاحیت بهرام عین اللهی وزیر پیشنهادی بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را بررسی کردند.

اتمام واکسیناسیون تا بهمن امسال: وعده عین اللهی برای وزارت بهداشت

ادامه بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دستور جلسه علنی صبح امروز (دوشنبه) مجلس قرار گرفت.

در نشست نوبت عصر روز گذشته مجلس، گزارش کمیسیون های بهداشت و درمان و آموزش و تحقیقات درباره بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان ‌و آموزش پزشکی قرائت شد. همچنین یک نماینده مخالف به اظهار نظر پرداخت.

مجلس امروز ۱ شهریور به ادامه بررسی صلاحیت عین اللهی پرداخت.

بررسی صلاحیت عین اللهی برای وزارت بهداشت

آریان‌پور: وزیر پیشنهادی بهداشت توانایی مدیریت چالش‌های این حوزه را دارد

رضا آریان پور عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی به عنوان موافق وزیر پیشنهادی بهداشت و درمان و آموزش پزشکی تاکید کرد: وزیر پیشنهادی بهداشت هم براساس شاخصه‌های علمی و هم براساس تجارب کاری توانایی مدیریت حوزه بهداشت و درمان کشور و مقابله با چالش‌های آن را دارد.

محسنی‌ بندپی: عین‌اللهی بهترین گزینه برای شرایط فعلی کرونایی کشور است

محمدعلی محسنی بندپی، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی به عنوان موافق وزیر پیشنهادی بهداشت، عین‌اللهی را فردی برنامه‌محور و مدیر خواند و گفت که وزیر پیشنهادی بهداشت یکی از بهترین‌ گزینه‌ها برای شرایط فعلی کشور است.

توسلی: در برنامه بلندمدت وزیر بهداشت نشانه‌ای از فکر سلامت دیده نمی‌شود

فتح الله توسلی، نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ به عنوان مخالف وزیر پیشنهادی بهداشت، گفت: در برنامه بلندمدت وزیر پیشنهادی بهداشت نشانه‌ای از فکر سلامت دیده نمی‌شود. در برنامه بلندمدت و ۱۱۷ صفحه‌ای ایشان نشانه‌ای از فکر سلامت دیده نمی‌شود. نمی‌دانم برنامه‌ای را که نوشته‌اید خود خوانده‌اید یا نه؟

عسگری: برنامه های وزیر پیشنهادی بهداشت در حوزه مهار کرونا ادامه سیاست های قبلی است

مهدی عسگری، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس به عنوان مخالف وزیر پیشنهادی بهداشت تاکید کرد: برنامه های وزیر پیشنهادی در حوزه مهار کرونا ویروس ادامه سیاست های قبلی است که تقلید محض از سازمان بهداشت جهانی می‌باشد.

میرمحمدی: وزیر پیشنهادی بهداشت فردی میدانی است

سید جلیل میرمحمدی، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی به عنوان موافق وزیر پیشنهادی بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکید کرد: با توجه به سوابق وزیر پیشنهادی بهداشت به جرأت می‌توانم بگویم ایشان فردی میدانی است که با همکاری تمام ارکان دولت می‌تواند چالش‌های این حوزه را مدیریت کند.

بهروزی فر: ۹۱ درصد برنامه های پیشنهادی وزیر بهداشت با اسناد بالادستی تطابق دارد

خلیل بهروزی فر، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در موافقت با وزیر پیشنهادی بهداشت دولت سیزدهم با استناد به بررسی معاونت نظارت مجلس گفت: ۹۱ درصد برنامه های پیشنهادی وزیر بهداشت با اسناد بالا دستی تطابق دارد.

بعد از اظهارات موافقان و مخالفان، عین اللهی وزیر پیشنهادی بهداشت به دفاع از برنامه هایش پرداخت.

عین اللهی: تا پایان بهمن امسال واکسیناسیون کرونا تمام می‌شود

بهرام عین اللهی، وزیر پیشنهادی بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه برنامه اصلی ما واکسیناسیون است گفت: اولویت اول ما تهیه واکسن بوده که تا پایان بهمن امسال واکسیناسیون کرونا تمام خواهد شد.

منبع: ایسنا

ارسال نظر