شایعات جدید پیرامون ضد آب بودن آیفون 7 قدرت گرفت

بنابر شواهد به دست آمده، احتمال به واقعیت پیوستن دو شایعه جنجال برانگیز ضدآب بودن آیفون 7 و حذف جک 3.5 میلی متری از آن بیش j از پیش شد.به گزارش کلیک، ظاهراً قرار است اپل پرچمدار بعدی خود را دستخوش تغییرات جنجال برانگیزی کند. ضد آب بودن آیفون 7 و همینطور عدم پشتیبانی از جک 3.5 میلی متری شایعاتی است که این روز ها افراد زیادی به آن دامن می زنند؛ اما طبق گزارشات به دست آمده، خوشبختانه یا متاسفانه احتمال به وقوع پیوستن این شایعات تا حد زیادی قوت گرفته است؛ خوشبختانه از این لحاظ که ضدآب بودن آیفون 7 می تواند به نقطه عطف شگرفی در دنیای اپل تبدیل شود، اما آن طرف ماجرا حذف جک 3.5 میلی متری از آن می تواند بعضی هارا ناامید کند.

شایعات جدید پیرامون ضد آب بودن آیفون 7 قدرت گرفت

به گزارش کلیک، ظاهراً قرار است اپل پرچمدار بعدی خود را دستخوش تغییرات جنجال برانگیزی کند. ضد آب بودن آیفون 7 و همینطور عدم پشتیبانی از جک 3.5 میلی متری شایعاتی است که این روز ها افراد زیادی به آن دامن می زنند؛ اما طبق گزارشات به دست آمده، خوشبختانه یا متاسفانه احتمال به وقوع پیوستن این شایعات تا حد زیادی قوت گرفته است؛ خوشبختانه از این لحاظ که ضدآب بودن آیفون 7 می تواند به نقطه عطف شگرفی در دنیای اپل تبدیل شود، اما آن طرف ماجرا حذف جک 3.5 میلی متری از آن می تواند بعضی هارا ناامید کند.

شاید یکی از اهداف اپل برای حذف جک 3.5 میلی متری صدا باریک تر کردن آیفون 7 باشد؛ بدین ترتیب کاربران می بایست یا از هدفون های وایرلس استفاده کنند یا از طریق پورت لایتنینگ آیفون 7 اقدام به شنیدن موسیقی های مورد علاقه خود بکنند. این قضیه کمی می تواند روی اعصاب کاربران اهل موسیقی راه برود، اما به هر ترتیب می بایست منتظر بود تا دید چه اتفاقی برای آیفون 7 می افتد. این در شرایطی است که جدیدترین گزارش راجع به این موضوع توسط یک سایت چینی زبان به نام Anzhou به بیرون درز کرده است.

با احتمال این که این شایعه به حقیقت بپیوندد، بازار لوازم جانبی موبایل با شوک مهیبی مواجه می شود؛ تصورش هم سخت است که هدفون هایی که جک 3.5 میلی متری صدا دارند را نتوان برای آیفون 7 استفاده کرد. اگرچه آیفون قطعا برای این مشکل چاره ای خواهد اندیشید که شاید یکی از این راه حل ها، عرضه مبدیل لایتنینگ به جک 3.5 میلی متری باشد.

با این وجود،این اولین برای نیست که اپل قوانین و استاندارد هارا نقض و طبق سلیقه خود عمل می کند.از دیسک های فلاپی گرفته تا درایو های سی دی، اپل هرگاه متوجه شده است که یک فناوری قدیمی شده، آن را عملا رد و به سبک و سیاق خود عمل کرده است. حتی در جدیدترین نسخه مک بوک، اپل به پورت ها رحم نکرده است و همه ی آن هارا از مک بوک حذف کرده است و تنها یک پورت USB-C و جک 3.5 میلی متری در آن دیده می شود.

با این تفاسیر، کنار گذاشتن جک 3.5 میلی متری صدا توسط اپل که پیدایش آن به قرن 19 برمیگردد، آن قدرها هم عجیب نیست.

از این شایعه که بگذریم، شایعه ضد آب بودن آیفون که می تواند گزینه جذابی باشد، توجه هارا به خود جلب می کند.

احتمال واقعی بودن این شایعه بسیار زیاد است؛ به دلیل این که آیفون 6 اس در مقایسه با نسل های قدیمی آیفون در برابر آب بسیار مقاوم تر بود و این به دلیل ساختار و پوشش های مناسبی بود که اپل در آن تعبیه کرده بود.البته اپل هیچ گاه این قابلیت را تبلیغ نکرد؛ در حقیقت اپل می خواسته ابتدا به طور کامل خیالش از بابت ضدآب بودن آیفون راحت شود و وقتی همه چیز آماده شد، آن را برای جدیدترین نسل آیفون خود تبلیغ کند.

در ماه دسامبر نیز مجله Commercial Times نیز خبری مبنی بر ضد آب بودن آیفون 7 منتشر کرد.

در واقع، نحوه عرضه آیفون توسط اپل بدین شکل است که این شرکت در یک سال آیفون جدیدش را با بروزرسانی های گسترده و طراحی جدید به بازار عرضه می کند؛مانند آیفون 5،4 و 6. سال بعد، نسخه ی S را با تغییرات افزایشی و ویژگی های بهبود یافته به بازار عرضه می کند، آیفون 5s،4S و 6S .

آیفون 7 که انتظار می رود در سپتامبر 2016 به بازار عرضه شود، طبق دیگر شایعه ای که منتشر شده است، شاید با یک بروزرسانی در صفحه نمایش عرضه شود و حتی ممکن است دکمه ی دوست داشتنی Home نیز از آن حذف شود. اپل است دیگر!

دیگر منبعی که انتشار شایعات به دهانش مزه کرده است، یعنی Fast Company، همچنین از پشتیبانی آیفون 7 از شارژ بی سیم و هدفون هایی که برطرف کننده نویز هستند، خبرهایی را منتشر کرده است.

منبع : Techinsider

ارسال نظر