اولین خودرو پرنده جهان مجوز تردد گرفت!

رسانه کلیک - اولین خودرو پرنده جهان با نام pal-v لیبرتی موفق شده مجوزهای لازم جهت حضور در خیابان‌های قاره سبز را دریافت کرده و انتظار می‌رود طی دو سال آینده نمونه‌های مختلفی از آن در اروپا به حرکت درآیند.

اولین خودرو پرنده جهان مجوز تردد گرفت!

بر اساس برخی اطلاعات رسیده، گویا قرار است از این به بعد شاهد حضور اتومبیل‌های دوزیست در خیابان‌ها باشیم؛ البته زیست دوم آنها به حرکت درون آب، همچون برخی مدل‌های پیشین بازنمی‌گردد بلکه قرار است این خودروها در آسمان پرواز کنند. در همین راستا اولین خودرو پرنده جهان با نام pal-v لیبرتی موفق شده مجوزهای لازم جهت حضور در خیابان‌های قاره سبز را دریافت کرده و انتظار می‌رود طی دو سال آینده نمونه‌های مختلفی از آن در اروپا به حرکت درآیند.

به گفته شرکت سازنده، از این خودرو آزمایش‌های مختلفی برای دریافت مجوز تردد به عمل آمده که گویا با موفقیت آنها را پشت سر گذاشته است و می‌تواند پلاک رسمی تردد در جاده‌های اروپا را کسب کند. از جمله آزمون‌های مرتبط به خودرو پرنده می‌توان به تست‌های رانندگی پرسرعت در پیست‌های مسابقه، آزمایش قدرت ترمزها، میزان آلایندگی و همچنین میزان آلودگی صوتی خودرو اشاره کرد.

خودرو پرنده pal-v مراحل طراحی و ساخت خودرو پرنده pal-v از سال ۲۰۱۵ آغاز شده و احتمالاً تا پایان سال ۲۰۲۲ به مراتب نهایی خود می‌رسد. شرکت لیبرتی که سازنده این هواپیماست، بیان کرده باید ۱۵۰ ساعت آزمایش نهایی پرواز دیگر را انجام دهد و حدود ۱۲۰۰ گزارش دیگر را تکمیل کند که در تنها صورت موفقیت این مراحل، خودرو به خریداران تحویل داده خواهد شد. مدیر فناوری شرکت لیبرتی آقای مایک استکلنبورگ در این خصوص می‌گوید: این حاصل ماه‌ها تلاش شبانه‌روزی مهندسین و مدیران شرکت ماست. رسیدن به چنین مرحله‌ای که در آن خود را آماده تحویل محصول نهایی کرده‌ایم، برای ما بسیار هیجان انگیز احساس می‌شود. این یک موفقیت بزرگ برای سازندگان خودروهای پرنده و برای تیم ماست.

خودرو پرنده لیبرتی راننده آزمایشی این خودرو-هواپیما نیز حرکت با آن را اینطور توصیف می‌کند: پال وی دارای رانندگی بسیار نرم و قابلیت فرمان پذیری مناسب است و با وزن ۶۶۰ کیلوگرم شتاب‌گیری مطلوبی ارایه می‌دهد. تجربه حرکت با آن مانند خودروهای اسپرت بوده و بسیار هیجان انگیز به نظر می‌رسد.

در پایان باید خاطرنشان کنیم که گویا نسخه پایه این خودرو حدود ۴۰۰ هزار دلار قیمت داشته و نسخه‌های بالاتر هم تا سقف ۶۰۰ هزار دلار افزایش قیمت خواهند داشت. همچنین به میزان ۸۰ درصد خریداران خودرو افرادی هستند که تاکنون تجربه پرواز نداشته و همین جهت آنها متمایل به گذراندن دوره‌های دریافت گواهینامه پرواز با هواپیماهای کوچک هستند.

ارسال نظر