تصادفات خودروهای اتوماتیک از حالا باید زیر ۲۴ ساعت گزارش شوند

رسانه کلیک - به تازگی اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌ها در آمریکا اعلام کرده است گزارش تمامی تصادفات خودروهای اتوماتیک و خودران باید بلافاصله پس از وقوع برای این سازمان ارسال شود. 

تصادفات خودروهای اتوماتیک از حالا باید زیر ۲۴ ساعت گزارش شوند

طبق قوانین جدید اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌ها، تصادفات خودروهای اتوماتیک و خودران از این پس باید در کمتر از ۲۴ گزارش وقوع تصادف را ارائه کنند.

اهمیت گزارش تصادفات خودروهای اتوماتیک

در واقع از آنجایی که کمپانی‌های زیادی در تب و تاب ساخت وسایل نقلیه خودران هستند و از طرفی به علت بالا رفتن آمار وقوع حوادث جاده‌ای میان این نوع خودروها، قانون جدید باعث می‌شود تصادفات خودروهای اتوماتیک همانند دیگر حوادث به سرعت مورد بررسی قرار گرفته تا امنیت جاده‌ها مثل سابق حفظ شود.

سیستم‌های پیشرفته همیار راننده (ADAS) همانند سنسورها و دوربین‌ها در سال‌های اخیر توانسته‌اند به خوبی رانندگان را به سمت استفاده بهتر از وسیله نقلیه خود و رانندگی ایمن‌تر هدایت کنند.

خودروهای امروزی معمولا حداقل یکی از این سیستم‌ها را به جهت کمک به راننده دارا می‌باشند. یکی از کاربردهای این نوع سنسورها، اعلام میزان فاصله خودرو تا اجسام مختلف است تا راننده بتواند با آگاهی بیشتر نسبت به رانندگی یا پارک کردن وسیله نقلیه خود اقدام کند.

از طرفی خودروهای خودران هنوز جایگاه وسایل معمول را برای مردم پر نکرده‌اند و می‌توان گفت این نوع فناوری هنوز پختگی لازم را به جهت ارائه خدمات بی‌نقص بدست نیاورده است. رانندگان در این نوع وسایل نقلیه معمولا به تماشای نحوه عملکرد سیستم خودرو می‌پردازند تا از درست انجام شدن آنها مطمئن شوند.

به همین دلیل است این‌گونه وسایل نقلیه برای راه‌یابی به بازار جهانی با مشکلات و موانع بسیاری دست و پنجه نرم می‌کنند.

یکی از این نوع خودروها مربوط به خودروهای ویمو (Waymo) می‌شود. این پروژه در سال ۲۰۰۹ توسط گوگل آغاز شد و هدف آن انتقال مردم به مترو، فرودگاه و دیگر مکان‌های عمومی است.

با اینکه وسایل نقلیه ساخته شده توسط این پروژه از امنیت بسیار بالایی برخوردار هستند اما هنوز نکاتی وجود دارد که اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌ها باید در جریان کامل آنها قرار گیرد.

حال باید دید شرکت‌های تولیدکننده خودروهای خودران مثل تسلا، گوگل و... چطور با این سازمان بین‌المللی همراهی خواهند کرد.

به نظر شما چه زمانی این نوع خودروها به بازار ایران وارد خواهند شد؟ لطفا نظرات خود را با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

ارسال نظر