معرفی سایت سیمیلاروب (similarweb) و روش کار کردن با آن در رصد رقبا

با پایان کار سایت الکسا، بسیاری به دنبال پیدا کردن جایگزینی برای ارزیابی سایت خود و رقبا در حوزه های مختلف هستند. در ادامه به معرفی سایت سیمیلاروب (similarweb) و روش کار کردن با آن در رصد رقبا و خرید انواع اشتراک سیمیلاروب می پردازیم. با کلیک همراه باشید.

معرفی سایت سیمیلاروب (similarweb) و روش کار کردن با آن در رصد رقبا

معرفی سایت سیمیلاروب (similarweb) جانشین الکسا در رتبه دهی سایت ها

نمایش اطلاعات بانس ریت، بازدید ماهانه، پیج ویو و میانیگن زمان یک بازدید و همچنین رتبه سایت مذکور در کشور و جهان از جمله موارد مشابه سیمیلاروب با الکسا است.

چطور اطلاعات سایت خود و سایتهای رقیب را در سیمیلاروب بررسی کنیم؟

سایت سیمیلاروب عملکردی مشابه با سایت الکسای آمازون دارد و با به دست اوردن داده های مختلف از سایتهای مختلف، رتبه بندی منطقه ای و جهانی را با توجه به برآورد تقریبی از بازدید روزانه سایت مذکور ارائه می کند. اگر قبلاً با الکسا کار کرده باشید در کار کردن با سیمیلاروب متوجه خواهید شد که ابزارها و امکانات به مراتب پیشرفته تری از الکسا در اختیار کاربران و مدیران وب سایتها می گذارد که بعضاً خوشایند و بعضاً ناخوشایند است. اطلاعات متنوعی که سیمیلاروب در اختیار یک مدیر وب سایت می گذارد از این جهت خوشایند است که به طور دقیق تری می تواند سایتهای رقیب را از منظر سایت های ارجاع دهنده یا همان ریفرال، متوسط بازدید ماهانه و عملکرد بک لینک هایش مورد بررسی قرار دهد اما در عین حال از این جهت ناخوشایند است که همین اطلاعات در خصوص سایت خود فرد نیز در دسترس رقبا قرار می گیرد و به صورت عمومی به نمایش در آید. البته سیمیلار وب همه اطلاعات را به طور رایگان و عمومی به نمایش در نمی آورد و برای مشاهده اطلاعات دقیق سایت خود و یا رقیب می بایست یکی از اشتراک های این سایت را خریداری نمائید.

چطور اشتراک سیمیلاروب را خریداری کنیم؟

صفحه اشتراک سیمیلاروب

شما می توانید با ثبت نام در سایت similarweb ، اشتراک مورد نظر خود را انتخاب کرده و با پرداخت دلاری حق اشتراک، به امکانات مختلف اشتراک های سیمیلاروب دسترسی پیدا کنید. در صفحه اشتراک سیمیلاروب با توجه به نیاز مخاطب، 4 نوع اشتراک مختلف در نظر گرفته شده است. شما می توانید تحت عنوان پایش هوشمند سایت، دیجیتال مارکتینگ، فروش هوشمند، سرمایه گذاری هوشمند اقدام به خرید اشتراک سیمیلاروب کنید. اگرچه در هر تعرفه، اشتراک رایگان و محدود هم وجود دارد اما اشتراک ماهانه از 250 دلار (ماهانه حدود 7 میلیون تومان)شروع می شود که رقمی سنگین برای کسب و کارهای نوپا در ایران محسوب می شود.

چطور جلوی نمایش اطلاعات سایت خود را در similarweb بگیریم؟

همانطور که بالاتر ذکر شد، مشاهده اطلاعات سایته رقبا لذتبخش است اما به نمایش در آمدن اسرار سایت خود ناخوشایند است؛ برخی روش های برای محدود کردن نمایش اطلاعات حساس به طور عمومی و رایگان وجود دارد که تنها در کاربرانی که اشتراک دارند، می توانند درخواست خود برای عدم نمایش اطلاعات حساس خود مثل بک لینک ها، ریفرال ها و کیوردها را به سیمیلاروب بدهند و این سایت نیز از نمایش این اطلاعات خودداری می کند. همانطور که در شکل زیر مشاهده می کنیم، در قسمت ریفرال های سایت ورزش3 اثری از هیچ سایتی دیده نمی شود.

سیمیلاروب و نجات دیجیتال مارتینگ در ایران

راه دور زدن رتبه سایت در similarweb وجود دارد؟

سایت Similarweb با نمودارها و اینفوگرافیک های زیبایی که به نمایش می گذارد، بسیاری از کسب و کارها را در انتخاب سایت هدف خود برای تبلیغات راهنمایی می کند و تاکنون گزارشی مبنی بر دور زدن سیمیلاروب برای درج رتبه فیک و جعلی گزارش نشده است. اتفاقی که در رتبه الکسا رخ می داد و سایتهایی با بازدیدهای بسیار کم، در رتبه های بسیار مناسب قرار داشتند و همین مسئله باعث فریب مدیران کسب و کار برای دادن تبلیغات خود به برخی سایتهای بی کیفیت می شد. اکنون به نظر می رسد فضای دیجیتال مارکتینگ در ایران به مرور به مرجع معتبری به نام similarweb.com عادت خواهد کرد و از این پس رتبه سایت شما در این سایت ملاک عمل خواهد بود.

سایت similarweb اطلاعات سایتهای را از کجا می آورد؟

شاید از خود بپرسید سیمیلاروب این حجم از دیتا و داده های موثق را از کدام منبع جمع آوری می کند؟ پاسخ این سوال ساده است. همانطور که الکسا با استفاده از الکسا و همکاری با سایت گوگل و دسترسی به آمار آنالیتیکس سایتها، از بسیاری از اطلاعات سایتهای فعال مطلع بود و بر اساس آن رتبه دهی خود را انجام می داد، سیمیلاروب نیز با استفاده از همین ابزارها و فناوری جدید تر و البته برخی افزونه ها دامنه اطلاعاتی خود از بازدیدهای روزانه یک سایت را کاملتر کرده و اطلاعات معتبرتری نسبت به الکسا در اختیار مخاطب قرار می دهد.

در قسمت همکاران و مشتریان سیمیلاروب نام و لوگوی شرکت های بزرگ فناوری جهان دیده می شود و جای تعجبی نیست که چرا آمار سیمیلاروب تا این اندازه دقیقتر نسبت به الکسا بوده به طوری که الکسا را مجبور به بازنشستگی کرده است.

در تصویر زیر نیز به داده ها و رکوردهای سیمیلاروب تا این لحظه اشاره شده که بیش از 100 میلیون وب سایت را مورد پایش قرار می دهد.

ارسال نظر