دیسکورد و بازی آنلاین فیفا 23 هم در ایران فیلتر شدند

این روزها دولت دست به فیلترینگ گسترده بازی و نرم افزارهای پر کاربرد کاربران ایرانی زده و بعد از اینستاگرام، واتساپ و تعدادی از بازی‌ها، حالا نوبت به دیسکورد رسیده است. بر اساس اطلاعات بدست آمده، استفاده از این برنامه برای بسیاری از کاربران ایرانی بدون فیلترشکن امکان پذیر نیست و حتی نسخه وب دیسکورد و موبایل هم دچار اختلال شده و دسترسی به آن غیرممکن است.

دیسکورد و بازی آنلاین فیفا 23 هم در ایران فیلتر شدند

استفاده از دیسکورد برای بسیاری از کاربران ایرانی بدون فیلترشکن امکان پذیر نیست. دیسکورد یک پلتفرم ارتباطی است که بیشتر گیمر‌ها از آن استفاده می‌کنند و می‌توان در آن با دیگران چت کرد یا جلسات صوتی داشت. نسخه وب دیسکورد با IP ایران در دسترس نیست و نسخه موبایل نیز با اختلال همراه است.

دیسکورد یک پلتفرم ارتباطی است که بیشتر گیمرها از آن استفاده می‌کنند و می‌توان در آن با دیگران چت کرد یا جلسات صوتی داشت. دیسکورد در سال ۹۸ نیز برای مدت کوتاهی فیلتر شد. اکنون نیز به نظر می‌رسد در پی موج فیلترینگ شبکه‌های اجتماعی نظیر اینستاگرام و واتس‌اپ و… دوباره فیلتر شده است.

بعد از منتشر شدن خبر فیلترینگ گسترده بازی‌ها، روز گذشته متوجه شدیم یک عنوان پرطرفدار دیگر هم در کشورمان از دسترس خارج شده است. طبق گزارش‌ کاربران، دسترسی به حالت آنلاین بازی فیفا 23 که هنوز زمان زیادی از انتشار آن نمی‌گذرد هم غیر ممکن شده است.

در نتیجه، در زمان جستجو برای پیدا کردن حریف در بخش‌های آنلاین بازی هیچ اتفاقی رخ نخواهد داد و پس از مدت کوتاهی به صفحه اصلی بازی هدایت خواهید شد. طی این روزها، اختلال گسترده در شبکه ارتباطی کشور را شاهد هستیم، هرچند وزیر ارتباطات معتقد است بعد از آرام شدن شرایط کشور سعی می‌شود اینترنت پر سرعت دوباره در اختیار مردم قرار بگیرد.

ارسال نظر