بروزرسانی بعدی سیستم‌عامل گوگل با نام اندروید ۱۲.۱ عرضه می‌شود

به تازگی شرکت گوگل آخرین نسخه بتا سیستم‌عامل خود را برای گوشی‌های منتخب منتشر کرده است. گفته می‌شود آپدیت بعدی اندروید بجای استفاده از رقم ۱۳ با شماره ۱۲.۱ در اختیار کاربران گوشی‌های هوشمند قرار خواهد گرفت. 

بروزرسانی بعدی سیستم‌عامل گوگل با نام اندروید ۱۲.۱ عرضه می‌شود

با انتشار نسخه نهایی بتا اندروید ۱۲ برای گوشی‌های پیکسل و دیگر مدل‌های منتخب کاربران خود را برای دریافت نسخه پایدار این نسخه از سیستم‌عامل جذاب گوگل آماده می‌کنند.

حال با اینکه هنوز اندروید ۱۲ اصلی منتشر نشده است خبرهایی درباره نسخه بعدی این سیستم‌عامل در فضای مجازی منتشر شده است.

طبق گزارشات منتشر شده آپدیت بعدی اندروید بصورت جزئی به رفع مشکلات نسخه ۱۲ پرداخته و قرار است با شماره ۱۲.۱ نام‌گذاری شود. گفته می‌شود این بروزرسانی به محض انتشار ابتدا در اختیار گوشی‌های پیکسل ۶ قرار خواهد گرفت.

انتشار بروزرسانی‌های نقطه‌دار به گوگل این امکان را می‌دهد تا بتواند ایرادات نسخه اصلی منتشر شده را رفع کرده و دیگر نیاز نباشد کاربران برای رفع مشکلات اندروید ۱ سال منتظر بمانند.

اگر به خاطر داشته باشید آخرین آپدیت نقطه‌دار توسط گوگل در اندروید ۸.۱ منتشر شد که غول فناوری در آن اقدام به رفع باگ‌های نسخه هشتم سیستم‌عامل خود کرد.

حال شرکت گوگل به توسعه دهندگان اعلام کرده است تا در اولین فرصت تارگت رابط کد نویسی برنامه‌های خود را (API) به سطح ۳۱ برسانند. لازم به ذکر است سطح ۳۱ در حقیقت همان فریمورکی است که اندروید ۱۲ با آن سازگاری کامل دارد.

به نظر می‌رسد گوگل قصد دارد پیش از عرضه اندروید ۱۳ نسخه‌های میانی دیگری بین دو اندروید ۱۲ و ۱۳ منتشر کند تا کاربران بتوانند تجربه بهتری از گوشی هوشمند خود داشته باشند.

همانطور که می‌دانید جدیدترین نسخه سیستم‌عامل گوگل تغییرات بصری گسترده‌ای را به ارمغان آورده است. بنابراین کاربران گوشی‌های پیکسل می‌توانند بیشترین استفاده را از طراحی جدید "Material You" ببرند.

در آخر باید به این نکته اشاره کنیم نسخه نهایی و پایدار اندروید ۱۲ بزودی و در ماه اکتبر منتشر خواهد شد.

ارسال نظر