قابلیت لایو کپشن به تماس‌های ویدیویی و صوتی اضافه می‌شود

رسانه کلیک - ویژگی لایو کپشن اندروید به صورت آنی به محتوای ویدیویی زیرنویس  اضافه می‌کند. این ویژگی به زودی در دسترس گوشی‌های سری پیکسل برای تماس‌های صوتی و ویدیویی نیز قرار می‌گیرد.

قابلیت لایو کپشن به تماس‌های ویدیویی و صوتی اضافه می‌شود

قابلیت لایو کپشن اندروید می‌تواند به صورت آنی به محتوای ویدیویی زیرنویس اضافه کند. گوگل در یکی از اطلاعیه‌های رسمی خود اعلام کرده است که می‌خواهد این قابلیت را به تماس‌های صوتی و ویدیویی اضافه کند. قبل از انتشار این اطلاعیه، لایو کپشن تنها برای ویدیوهایی که روی گوشی‌های هوشمند اجرا می‌شدند مانند پخش یکی از ویدیوهای یوتیوب، کار می‌کرد. در حقیقت به‌روزرسانی جدید این امکان را به کاربران می‌دهد که بتوانند با هر فردی که خواستند تماس بگیرند و زیرنویس صحبت‌های او را هنگام صحبت کردن مشاهده کنند.

گوگل در اطلاعیه خود گفته است این به‌روزرسانی به زودی در دسترس کاربران گوشی‌های پیکسل ۲، پیکسل ۳، پیکسل 3a و پیکسل ۴ قرار خواهد گرفت. گوگل همچنین اعلام می‌کند به زودی نسخه جدید گوگل اسیستنت را با زبان‌های آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی و اسپانیایی در دسترس عموم افراد قرار خواهد داد.

لایو کپشن یکی از قابلیت‌های جالب است که اندروید ۱۰ آن را ارائه کرده است. کاربران نیز از زمان انتشار این سیستم عامل، از آن استقبال کرده‌اند. گوگل از زیرشاخه‌های فناوری هوش مصنوعی به نام یادگیری ماشین، برای توسعه این قابلیت استفاده می‌کند. این ویژگی علاوه بر زیرنویس کردن ویدیوهایی که به صورت محلی پخش می‌شوند، ویدیوهایی را که از طریق وب پخش می‌شوند زیرنویس می‌کند.

ایجاد زیرنویس در لایو کپشن به منابع آنلاین نیازی ندارد و همه آن‌ها در گوشی رخ می‌دهند. در حقیقت هیچ جزئیاتی از تماس‌های ویدیویی و صوتی در سرویس‌های ابری ذخیره نمی‌شود و حریم خصوصی کاربر حفظ می‌شود.

در نهایت قابلیت لایو کپشن می‌تواند مزیت جالبی برای کاربران پیکسل‌ها باشد. اما در حال حاضر به طور دقیق نمی‌توان گفت که این قابلیت با تماس‌های صوتی و ویدیویی سایر گوشی‌های اندرویدی نیز سازگار خواهد شد یا خیر.

ارسال نظر