تغییرات آپدیت جدید اینستاگرام و فیسبوک که کاربران را شگفت‌زده خواهد کرد!

رسانه کلیک – اخیرا ویژگی‌های جدید و متنوعی به اپلیکیشن‌های اینستاگرام و فیسبوک اضافه شده که تجربه پیام‌رسانی را برای کاربر ساده‌تر و لذت‌بخش‌تر می‌کنند. در این مطلب با تغییرات آپدیت جدید اینستاگرام و فیسبوک آشنا خواهید شد.

تغییرات آپدیت جدید اینستاگرام و فیسبوک که کاربران را شگفت‌زده خواهد کرد!

کمپانی فیس‌بوک در تلاش است تا از سایر برنامه‌های ارتباطی جلو بیفتد و در همین راستا، چند ویژگی جدید را به قسمت دایرکت اینستاگرام و اپلیکیشن مسنجر اضافه کرده است. همان‌طور که می‌دانید سیاست جنجالی واتس اپ در رابطه با حریم خصوصی و کشمکش‌های شرکت با سیگنال، باعث شد تا عده‌ای نسبت به فیس بوک نگرش منفی پیدا کنند. بنابراین کمپانی زاکربرگ برای حضور در عرصه رقابت باید خدمات بیشتر و بهتری را به کاربر ارائه دهد. در ادامه تغییرات آپدیت جدید اینستاگرام و فیسبوک را در زمینه پیام‌رسانی با یکدیگر مرور می‌کنیم.

ویژگی‌های جدید فیسبوک

1. امکان بایگانی چت‌ها

حتما تا به حال شده که پس از حذف چت‌ها، دوباره هوس خواندن پیام‌ها به سرتان بزند. پیش از این راهی برای بازیابی مکالمات وجود نداشت اما اکنون فیس‌بوک با اضافه کردن ویژگی Chat Archives این مشکل را برطرف کرده است. حال به جای حذف دائم چت‌ها می‌توانید با کشیدن انگشت خود به سمت چپ آن‌ها را در آرشیو قرار داده و در صورت تمایل، مجددا آنها را بازیابی کنید.

2. ضبط پیام صوتی با ضربه زدن به آیکون

کاربران مسنجر فیسبوک پیش از این برای ارسال پیام‌های صوتی مجبور بودند انگشت خود را روی آیکون ضبط نگه دارند. اما با اضافه شدن قابلیت جدید کافی است تنها یک مرتبه روی آیکون مربوطه ضربه زده و با خیال راحت صحبت کنید. پس از پایان صحبت‌های خود کافی است آیکون Record را لمس کنید تا فرایند ضبط متوقف شده و پیام ارسال شود.

3. تم‌های بیشتر

از دیگر تغییرات آپدیت جدید فیسبوک و اینستاگرام می توان به تم های جدید آنها اشاره کرد. فیس‌بوک تم‌های جدیدی را به اپلیکیشن خود اضافه کرده تا رنگ و لعاب بیشتری به آن بدهد. حال کاربران می‌توانند تم‌های مربوط به جنگ ستارگان یا سریال سلینا را نیز در این قسمت مشاهده کنند. جالب‌تر اینکه تم‌ها به قسمت دایرکت اینستاگرام نیز اضافه شده‌اند.

4. استیکرهای جدید برای دوربین

کاربران مسنجر به ویژه ساکنین شرق آسیا و جزایر پاسیفیک اکنون می‌توانند به استیکرهای بیشتری برای دوربین دسترسی داشته باشند. چهار استیکر نیز اخیرا به مجموعه اضافه شده که کاربران می‌توانند برای نشان دادن حمایت خود از ساکنین جزایر پاسیفیک استفاده کنند.

ویژگی‌های جدید اینستاگرام

1. ارسال پاسخ‌های تصویری

ویژگی‌های جدید اینستاگرام از دیگر تغییرات آپدیت جدید اینستاگرام و فیسبوک می توان به قابلیت ارسال تصویر به عنوان پاسخ چت اشاره کرد. این ویژگی درست مانند قابلیت پاسخ‌دهی در اسنپ‌چت است. بدان معنا که اکنون کاربر می‌تواند به جای فرستادن متن، استیکر یا ایموجی، یک عکس یا ویدیوی کوتاه را برای مخاطب ارسال کند. این‌طور که به نظر می‌رسد اینستاگرام سخت در تلاش است تا پا به پای اسنپ‌چت پیش رفته و تجربه کاربری بهتری را برای افراد فراهم آورد.

2. دیده شدن پیام در دایرکت

همان‌طور که می‌دانید قبلا برای فهمیدن اینکه مخاطب پیام شما را دیده، باید به قسمت دایرکت می‌رفتید. اما اکنون بدون باز کردن دایرکت نیز می‌توانید از دیده شدن پیام خود توسط مخاطب مطلع شوید.

ارسال نظر