چرا سود سهام عدالت برخی از سهامداران هنوز واریز نشده است؟

مشاور اجرایی سهام عدالت در مورد دلایل عدم واریز دو مرحله سود سهام عدالت برای برخی از سهامداران توضیح داد.

چرا سود سهام عدالت برخی از سهامداران هنوز واریز نشده است؟

محمدرضا پوررضایی در گفت‌وگو با ایلنا درباره دلایل عدم واریز سود مرحله اول و دوم سود سهام عدالت سال 98 برای عده‌ای از مشمولان اظهار کرد: «در ابتدا باید گفت که دو مرحله سود سهام عدالت برای حدود 99 درصد از مشمولان واریز شده و سهامداران تاکنون 50 درصد مرحله اول و 40 درصد مرحله دوم سود را دریافت کرده‌اند و 10 درصد باقیمانده مربوط به دو شرکت بورسی است که هنوز به تعهدات خود عمل نکرده‌اند.»

وی ادامه داد: «اولین گروه از کسانی که هنوز دو مرحله سود سهام عدالت را دریافت نکرده‌اند، از افرادی هستند که هنوز سجامی نشده‌اند و این افراد در ابتدا باید مراحل ثبت‌نام در سامانه سجام و احراز هویت را سپری کنند.»

مشاور اجرایی سهام عدالت افزود: «اما عده‌ای هم هستند که هرچند در سامانه سجام ثبت‌نام کردند، اما به دلایلی موفق به دریافت سود سهام عدالت نشده‌اند. این افراد به دلایلی از جمله مسدودیت حساب، بسته شدن حساب به دستور قضایی،‌ حساب مشترک، یک‌طرفه شدن حساب و ... نمی‌توانند سود خود را برداشت کنند.»

پوررضایی با اشاره به راه ارتباطی با سهامداران برای حل مشکل و بررسی دلیل عدم واریز سود اظهار داشت: «تمام سهامدارانی که در برداشت سود سهام عدالت به مشکل برخوردند می‌توانند با شماره 1569 تماس بگیرند. مشاوران و همکاران ما آماده پاسخگویی به سهامداران هستند.»

وی تأکید کرد: «برای تمام مشکلات مطرح شده نمی‌توان یک نسخه پیچید و باید موضوعات به صورت مورد به مورد بررسی شوند. به همین دلیل توصیه می شود سهامداران برای بیان مشکل و رفع آن با شماره مذکور تماس بگیرند.»

مشاور اجرایی سهام عدالت گفت: «سهامداران نگران نباشند. اگر تاکنون موفق به دریافت دو مرحله سود سهام عدالت نشده‌اند و مشکلاتی از این جنس دارند، سود سهام عدالت در حساب بستانکاری آن‌ها منظور و ذخیره می‌شود.»

پوررضایی ادامه داد: «مشکل سهامداران عمدتاً از طریق تماس تلفنی مشخص و برطرف می‌شود و نیاز به مراجعه حضوری نیست و تنها برای مشکلات خاص، سهامداران باید به صورت حضوری مراجعه داشته باشند.»

ارسال نظر