خرید بیت کوین با وجود کاهش قیمت آن همچنان با سرعت بالا ادامه دارد!

داده‌های اخیر گلس نود (Glassnode) نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران در روند نزولی اخیر با چشم‌انداز ریسک طولانی‌مدت، شروع به جمع‌آوری بیت کوین کرده‌اند. قیمت بیت کوین نیز در سطح 30،000 دلار به خوبی حمایت می‌شود و در بازه 30 الی 40 هزار دلار شناور است.

خرید بیت کوین با وجود کاهش قیمت آن همچنان با سرعت بالا ادامه دارد!

جمع‌آوری سنگین بیت کوین توسط سرمایه‌گذاران

قیمت بیت کوین در روزهای اخیر نسبتا ثابت باقی ماند و در 11 جولای نزدیک به 34،000 دلار رسید. بااین‌وجود، بزرگ‌ترین ارز دیجیتال از بالاترین قیمت 65،000 دلاری خود در اواخر آوریل تقریبا 50 درصد سقوط کرده است. اما این حرکت نزولی عظیم سرمایه‌گذاران را از شرط‌بندی در مورد چشم‌انداز بلندمدت بیت کوین منصرف نکرده است.

بر اساس اطلاعات به‌دست‌آمده از Bitcoinity، در سه ماه اول سال جاری، فعالیت معاملات بیت کوین به بیش از 6 تریلیون دلار رسید، درحالی‌که در سه ماه آخر سال 2020 این رقم 1.14 تریلیون دلار بوده است.

بنابراین، درحالی‌که نگهدارندگان بلندمدت از ماه نوامبر 2020 تا آوریل 2021 شروع به فروش بیت کوین کردند، حجم معاملات بیشتر در همه صرافی‌ها نشان می‌دهد که تقاضای خرده‌فروشی، فشار فروش را جذب می‌کند. اما همان‌طور که ویلی وو (Willy Woo)، تحلیلگر بازار اظهار داشت، از ماه آوریل، قدرت فروش فشار طبیعی بازار صعودی را مغلوب کرده است.

وو در تاریخ 2 جولای در خبرنامه‌ای که جریان جابه‌جایی بیت کوین بین دست‌های ضعیف و قوی را بررسی می‌کند، نوشت که سرمایه‌گذاران بی‌باک سکه‌های جدید خود را به دارندگان بلندمدت فروختند. در خبرنامه او آمده است:

«کاملا واضح است که نگهدارندگان بلندمدت سکه‌های را با سرعت بالایی جمع‌آوری می‌کنند. اکنون زمان انتظار است تا این امر در عملکرد قیمت منعکس شود. داده‌ها با اطمینان به شکل‌گیری کف جمع‌آوری اشاره می‌کنند.»

بیت کوین قیمت 30،000 دلاری خود را حفظ می‌کند

درحالی‌که بیت کوین همچنان روند صعودی خود را بالاتر از سطح حمایتی 30،000 دلاری نگه‌داشته است، جمع‌آوری بیت کوین توسط سرمایه‌گذاران کلان افزایش می‌یابد.نمودار قیمت بیت کوین

در زمان سقوط کلی بازار ارزهای دیجیتال، بیت کوین برای اولین‌بار در 19 ماه مه به زیر سطح 30،000 دلار سقوط کرد. از آن زمان، این ارز دیجیتال حداقل چهار بار این کف قیمت را لمس کرده است و پس از آن شاهد یک حرکت صعودی قوی بوده است. قیمت 30،000 دلار به یک سطح حمایت روانی برای بیت کوین تبدیل شده است که اگر شکسته شود، خطر سقوط قیمت بیت کوین به زیر 20،000 دلار نیز وجود دارد.

جوئل کروگر (Joel Kruger)، استراتژیست فارکس در گروه مدیریت سرمایه‌گذاری LMAX مستقر در لندن، در اوایل این هفته اظهار داشت که بیت کوین می‌تواند دوباره به زیر 20،000 دلار برسد، زیرا تحت‌فشار احساسات بازار جهانی قرار خواهد گرفت. این تحلیلگر به نگرانی‌های مرتبط با گسترش کرونا دلتا و آخرین سقوط در بازارهای سهام اشاره داشت.

ارسال نظر