ریزش قیمت دوج کوین پس از تصادف ماشین مسابقه‌ای تحت حمایت این ارز دیجیتال

رسانه کلیک - پس از آنکه خودروی تحت حمایت مالی دوج کوین روز شنبه (29 خرداد 1400)، در مسابقات اتومبیل‌رانی NASCAR تصادف کرد و در حال چرخش از خط پایان عبور کرد، قیمت دوج کوین نیز با ریزش مواجه شد.

ریزش قیمت دوج کوین پس از تصادف ماشین مسابقه‌ای تحت حمایت این ارز دیجیتال

در یکی از مسابقات اتومبیل‌رانی NASCAR در شهر نشویل ایالات متحده، خودرو شورلت کامرو تحت حمایت مالی دوج کوین که استفان پارسونز (Stefan Parsons) راننده آن بود، در دور 70 ام با دیوار برخورد کرد و در حال چرخش از خط پایان عبور کرد.لحظه عبور دوج کار از خط پایان

طرفداران وفادار این میم کوین برای این مسابقه حسابی هیجان داشتند و پیش از آن هشتگ dogecar در توییتر ترندینگ (Trending) شده بود. عکس‌های اتومبیل شماره 99 که نماد سگ شیبا اینو در اطراف آن درج شده بود با ذوق و شوق به اشتراک گذاشته می‌شد.

بااین‌حال، در نتیجه این حادثه، دوج کار (Dogecar) که لقب هواداران برای این خودرو است، این رویداد را در جایگاه آخر به پایان رساند. با وجود باخت این مسابقه، طرف‌داران دوج کوین از پوشش تلویزیونی این خودرو سپاسگزار بودند.

خود دوج کوین روزهای خوبی را سپری نمی‌کند و در آخر هفته اخیر از 0.30 دلار به پایین‌ترین حد یکشنبه نزدیک به 0.26 دلار ریزش کرد و حدودا 14 درصد کاهش قیمت داشت. طی دو هفته گذشته دوج کوین 30 درصد ضرر کرده است و در حال حاضر از بالاترین قیمت آن در 8 ماه مه که 0.73 دلار بود، 64 درصد پایین‌تر مبادله می‌شود.

مسابقه روز شنبه اولین باری نبود که سگ شیبا اینو معروف دوج کوین به کاپوت یک وسیله نقلیه NASCAR راه پیدا می‌کرد. جاش وایز (Josh Wise)، در سال 2014 از طریق سایت Reddit مبلغ 55،000 دلار برای حمایت از مسابقه خود جمع‌آوری کرد.

قرارداد حمایت مالی برای خودرویی که آخر هفته گذشته مسابقه داد در اوایل ماه مارس توسط BJ McLeod Motorsports اعلام شد. استفان پارسونز که پدرش مالک تیم اولین اتومبیل تحت حمایت دوج کوین در سال 2014 بود، اظهار داشت:

داشتن فرصتی برای اجرای طرحی که دارای یک داستان باورنکردنی از تیم مسابقه پدر من باشد، کاری است که من به انجام آن بسیار افتخار می‌کنم.

در اخبار مرتبط، راننده سری Xfinity، لندون کاسیل (Landon Cassill)، موافقت کرد که بخشی از حقوق خود را به‌صورت بیت کوین و لایت کوین دریافت کند. این قرارداد به‌عنوان بخشی از حمایت مالی با شرکت کارگزاری ارزهای دیجیتال ویجر (Voyager) انجام شد.

ویجر توافق‌نامه 19 ساله حمایت از کاسیل را با آغاز این مسابقه در Nashville Superspeedway نهایی کرد. کاسیل تأیید کرد که این شرکت هزینه معامله را به طور کامل با «سبدی از دارایی‌های مختلف دیجیتال» پرداخت خواهد کرد.

ارسال نظر