تحلیل تکنیکال بیت کوین | تقلای سلطان ارزهای دیجیتال برای عبور از مرز 37،000 دلار

رسانه کلیک - تحلیل تکنیکال بیت کوین نشان می‌دهد که با کاهش قیمت به 35،100 دلار حامیان این ارز دیجیتال قدرت خود را در بازار از دست‌ داده‌اند. رکود فعلی به یک نزول کوتاه‌مدت دیگر تبدیل شده است. با استناد به داده‌های تحلیل بلاک چین، نگه‌دارندگان بلندمدت بیت کوین در حال جمع‌آوری بیت کوین بیشتر هستند.

تحلیل تکنیکال بیت کوین | تقلای سلطان ارزهای دیجیتال برای عبور از مرز 37،000 دلار

یک روز نزولی دیگر به سرمایه‌گذاران و معامله گران بیت کوین خوش آمد می‌گوید و قیمت این ارز دیجیتال قادر به عبور از 36،000 دلار نیست. سیگنال‌های دریافتی از بانک فدرال ایالات متحده در مورد افزایش نرخ بهره نیز نوسانات موجود در بازار را افزایش داده و فشار فروش بیشتری روی بیت کوین قرار داده است.

بیت کوین طی دوهفته گذشته در محدوده تنگی گیرکرده است که حد بالای آن 39،500 دلار است. خبر افزایش نرخ بهره از سوی بانک فدرال ایالات متحده به معنای یک ضربه بزرگ دیگر برای این جفت مبادله‌ای است که از قبل با فشار فروش شدیدی روبرو شده است. علاوه بر این، افزایش احتمالی ارزش دلار آمریکا همچنین منجر به کاهش قیمت بیت کوین خواهد شد.

تجزیه‌وتحلیل قیمت بیت کوین نشان می‌دهد که بیت کوین درگذشته با کمترین واکنش قادر به دفع چنین اخباری بوده است. بااین‌حال، باتوجه‌به اعتبارات امن خود، در صورت افزایش نرخ بهره دلار، بیت کوین به این خبر پاسخی خنثی یا نسبتا نزولی خواهد داد.

حرکات قیمت بیت کوین در 24 ساعت گذشته؛ رکود اخیر طولانی می‌شود

نمودار روزانه جفت مبادله‌ای بیت کوین - دلار ادامه رکود را نشان می‌دهد. همچنین نشانه‌ای از انباشت در نمودارها با پشتیبانی از نقطه محوری در نزدیکی سطح 32،000 دلار وجود دارد. حرکت صعودی قیمت، حجم و نقدینگی زیادی از طرف حامیان را به خود اختصاص می‌دهد. تحلیل تکنیکال بیت کوین نشان می‌دهد که حامیان افزایش قیمت با مقاومت زیادی در نزدیکی سطح قیمت 42،000 دلار مواجه هستند، نقطه که احتمال چرخش نزولی در آن بالا است.

میانگین متحرک نمایی 200 روزه یک نقطه محوری قوی را نشان می‌دهد که این جفت را به‌خوبی ثابت نگه‌داشته است. سقوط زیر 32،000 دلار، نقاط محوری پشتیبانی فعلی را نفی کرده و روند منفی بلندمدتی را در نمودار ایجاد خواهد کرد. نشانگر کاتوره‌ای شاخص قدرت نسبی، مقدار D-65 را نشان می‌دهد که یک سیگنال فروش برای جفت مبادله‌ای بیت کوین - دلار محسوب می‌شود. تحلیل تکنیکال بیت کوین برای 24 ساعت گذشته، شاخص مقاومت نسبی را نیز با تعصبی منفی در محدوده 40 نشان می‌دهد.

طبق تحلیل قیمت بیت کوین، داده‌های حجم قادر به حرکت زیر میانگین متحرک 20 روزه و نزدیک به سطح 4620K نیستند؛ بنابراین، اگر یک حرکت عمده نزولی آغاز شود، نزدیک‌ترین هدف کوتاه‌مدت 32،500 دلار است که می‌تواند تا 30،000 دلار نیز تسریع شود، جایی که دیوارهای بزرگ حمایت مانع از افت شدید خواهند شد.

تحلیل تکنیکال نمودار چهارساعته بیت کوین - دلار؛ تغییری در چشم‌انداز نزولی کوتاه‌مدت ایجاد نشده استتحلیل تکنیکال نمودار چهارساعته بیت کوین

طیف وسیعی از اخبار منفی وارد بازار ارزهای دیجیتال شده است و باید دید که بازار چگونه به این اخبار واکنش نشان خواهد داد. اول، بانک فدرال ایالات متحده اشاره به افزایش نرخ بهره در نزدیکی سال 2023 کرده است. همچنین، اخبار مربوط به تعطیلی شرکت‌های استخراج بیت کوین توسط مقامات چینی برای سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال خوب نیست. علاوه بر این، خبر خسارات زیاد مارک کیوبن (Mark Cuban)، میلیاردر معروف، در پروژه توکن TITAN هنوز تازه است.

در حال حاضر، شاخص ترس و طمع ارزهای دیجیتال (Crypto Fear and Greed Index) عدد 25 را اعلام می‌کند که نشان‌دهنده ترس بالای حاکم بر بازار است. نمودار چهارساعته نیز یک کانال کاهش قیمت را نشان داده و فضای کمی برای حرکت در باندهای بولینگر (Bollinger Bands) وجود دارد. تجزیه‌وتحلیل قیمت بیت کوین حاکی از این است که حجم مبادلات این جفت مبادلاتی کم بوده و هیچ حرکت قابل‌توجهی در قیمت ایجاد نکرده است.

حتی کاهش شدید نزولی نیز به حجم زیادی نیاز دارد، زیرا فروشندگان باید مقدار زیادی بیت کوین را تخلیه کنند. بنابراین، تا زمانی که بیت کوین به زیر میانگین متحرک نمایی 200 روزه یا 30،000 دلار نرسد، سرمایه‌گذاران نگرانی زیادی نخواهند داشت. از طرف دیگر، اگر قیمت به 30،000 دلار در یک نقطه محوری کاهش یابد، سرمایه‌گذاران مطمئنا بیت کوین بیشتری را برای جمع‌آوری خریداری خواهند کرد و منتظر خواهند ماند تا بدترین وضعیت بازار بگذرد.

نتیجه‌گیری تجزیه‌وتحلیل قیمت بیت کوین؛ حامیان در انتظار بازگشت به 36،000 دلار هستند

با وجود اخبار منفی پیرامون بازارهای مالی، همان‌طور که از داده‌های تحلیل بلاک‌چین مشخص است، سرمایه‌گذاران باتجربه در حال جمع‌آوری بیشتر بیت کوین هستند. کل عرضه بین کوین در حال افزایش است که نشان می‌دهد سرمایه‌گذاران طولانی‌مدت هنوز دارایی خود را نگه‌داشته اند. سرمایه‌گذاران بلندمدت هنوز هم نسبتا سودآور هستند و کسانی که اوایل ماه مه بیت کوین خریداری کرده‌اند ممکن است با شرایط سخت روبرو شوند.

در نمودارهای روزانه، الگوی فروش بیش از حد به یک منطقه خنثی تبدیل می‌شود و رکود بیشتر به صاف کردن منحنی کمک می‌کند. طبق تحلیل تکنیکال بیت کوین، با رشد قوی‌تر جمع‌آوری بیت کوین، قیمت این جفت مبادله‌ای تنها بالاتر خواهد رفت.

ارسال نظر